Jan Dubrowin świętuje 40-lecie pracy twórczej

ePiotrkow Czwartek, 29 lipca 20211 1812
W piątkowy (30 lipca) wieczór piotrkowski Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na otwarcie jubileuszowej wystawy z okazji 40-lecia pracy twórczej Jana Norberta Dubrowina. Wernisaż malarstwa urodzonego i przez całe życie związanego z Piotrkowem artysty rozpocznie się o godzinie 19:00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.
fot. ODA

- Jest to wielkie święto dla artysty, ale także dla naszego miasta, bo jest to wybitny twórca, który reprezentuje Piotrków w całej Polsce. Na wystawie będzie można zobaczyć wszystkie tematy, które Jan Dubrowin porusza w swojej twórczości. Będziemy mogli podziwiać pejzaże, portrety, autoportrety czy alegorie. Zapraszamy serdecznie! - mówi Andrzej Hofman, dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Działań Artystycznych.

 

Wystawę będzie można oglądać w galerii przy ul. Sieradzkiej 8 aż do 29 sierpnia.

 

Jan Norbert Dubrowin (ur. 06.06. 1957, Piotrków Trybunalski) - studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom z zakresu tkaniny unikatowej i malarstwa uzyskał w 1981 w pracowni Antoniego Starczewskiego i Wiesława Garbolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1991-1993 był wykładowcą malarstwa i rysunku w Schola Posnaniensis w Poznaniu. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest laureatem nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)31.07.2021 09:36

Bardzo ciekawa wystawa, warto zobaczyć!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat