Jak zapowiada się majówkowa pogoda?

Strefa FMRegion Piątek, 29 kwietnia 20220
Wszyscy liczą na słońce i wysoką temperaturę. A jaką pogodę na weekend przewidują Łowcy Burz Łódzkie?
fot.: pixabay / zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay / zdjęcie ilustracyjne

W piątek w ciągu dnia temperatura wzrośnie do maksymalnie 16 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich województwa łódzkiego, na pozostałym obszarze utrzyma się na poziomie 15 kresek. Możemy spodziewać się słońca od samego rana. Ciśnienie wysokie na poziomie 1026 hPa. Wiatr słaby z kierunków zmiennych osiągający maksymalnie do 10 km/h.
Nocą możemy cały czas liczyć na rozpogodzenia. Temperatura spadnie do 4 stopni. Ciśnienie nadal będzie utrzymywać się na poziomie 1026 hPa. Wiatr słaby z kierunków zmiennych. Opady nie będą występować.

 

W sobotę możemy spodziewać się pięknej i słonecznej pogody. Temperatura wzrośnie do 17 stopni. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i niskie. Ciśnienie nieznacznie spadnie do poziomu 1022 hPa. Wiatr północno-zachodni, w porywach osiągający do 10 km/h. Opady w ciągu dnia nie powinny się pojawiać, choć nie wyklucza się lokalnych konwekcyjnych opadów deszczu.
Nocą temperatura spadnie do 6 kresek. Ciśnienie stabilne na poziomie 1022 hPa. Nocą może zacząć się chmurzyć, jednak nie powinno z tych chmur padać. Wiatr z kierunku północno-zachodniego w porywach osiągający do 10 km/h.

 

Niedziela, czyli pierwszy dzień majówki przywita nas słońcem, jednak w ciągu dnia może zacząć pojawiać się zachmurzenie. Możliwe, że w wielu rejonach województwa zwłaszcza w drugiej części dnia mogą wystąpić opady deszczu oraz lokalne słabe i krótkotrwałe burze. Temperatura wzrośnie do 18 kresek. Ciśnienie spadnie do 1017 hPa. Wiatr słaby z kierunków zmiennych nie przekraczających 10 km/h. W ciągu dnia zachmurzenie będzie systematycznie rosnąć.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat