artykuł sponsorowany

Jak schudnąć na lato? Domowe sposoby na odchudzanie

Czwartek, 25 kwietnia 2024
Im bliżej do lata, tym więcej osób szuka pomysłów na zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów. Opcji jest mnóstwo - treningi online, domowy sprzęt do ćwiczeń, karnety na siłownię lub basen, indywidualne zajęcia z trenerem. Często ogranicznikiem jest jednak czas lub inne obowiązki, które nie pozwalają na skorzystanie z opcji dostępnych poza domem. Co można zrobić w domu, żeby przygotować formę na lato?
Jak schudnąć na lato? Domowe sposoby na odchudzanie

Motywacja

Zazwyczaj, żeby zacząć trenować w domu, potrzebujemy dodatkowej motywacji w postaci nowego stroju do ćwiczeń, wykupionego pakietu premium w aplikacji lub zamówienia sprzętu. Mało kto jest w stanie rozpocząć i wytrwać w regularnych treningach tylko na podstawie rozpisanego własnoręcznie planu. Decydując się na zakup sprzętu, jedną z pierwszych myśli jest rower stacjonarny – i to o nim w dalszej części artykułu.

Jaki rower stacjonarny kupić? 

Na początek sprawdzi się praktycznie każdy rower, można kupić nowy, można poszukać używanego do sprzedania w najbliższej okolicy. Kiedy nie ma się jeszcze nawyku regularnego ćwiczenia lepiej nie porywać się na specjalistyczny rower do spinningu, może się po prostu okazać, że za kilka dni stanie się on wieszakiem na ubrania. 

Jak zaplanować trening na rowerku stacjonarnym?

Na początek nie trzeba nic wielkiego. Domowy trening na rowerze stacjonarnym to może być po prostu ciągła jazda podczas oglądania ulubionego programu czy serialu. Zaczynając ćwiczenia na rowerze stacjonarnym w domu, najważniejsze jest wpadnięcie w rytm i wypracowanie nawyku. Oczywiście można zaplanować zmienne tempo w powtarzalnych sekwencjach – np. 3 minuty statecznej jazdy na 30 sekund szybkiego pedałowania. Można też skorzystać z funkcji zmiany obciążenia, działa to na zasadzie przerzutek w tradycyjnym rowerze. Na wyższych biegach (1, 2) zwykle trzeba mniej pedałować, ale za to z większą trudnością. Na niższych (5, 6) trzeba bardzo dużo kręcić nogami, ale obciążenie jest praktycznie nieodczuwalne.

Co jeśli okaże się, że to nie dla mnie?

Nie warto poddawać się od razu po pierwszych zakwasach. Jak to zwykle z ćwiczeniami bywa, na początek może to nie być najprzyjemniejsza część dnia. Warto jednak dać sobie czas na polubienie tej formy aktywności. Dobrym pomysłem będzie wspomniane powyżej obejrzenie czegoś podczas ćwiczeń – 40 minut zleci nie wiadomo kiedy. Może się jednak okazać, że mimo wielu prób ćwiczenia na rowerku stacjonarnym nie staną się ulubioną formą aktywności, warto szukać dalej, z pewnością uda się znaleźć coś, co będzie dawało efekty i sprawiało przyjemność.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat