Groźny pożar kamienicy przy ul. Wiejskiej

Sobota, 23 stycznia 202122
Do bardzo niebezpiecznego pożaru doszło dziś około godziny 7:00 w prywatnej kamienicy przy ul. Wiejskiej 16. Ogień udało się ugasić, ale według szacunków mieszkańców spłonęło nawet 80% dobytku, a ich zdaniem budynek nie nadaje się już do zamieszkania.

Ładuję galerię...

 

- Wracałem rano do mieszkania i zauważyłem na I piętrze dym, wszedłem do siebie na II i było całkowicie zadymione. Ziegłem z powrotem na dół i zacząłem walić w drzwi sąsiadów, którzy szybko rozpoczęli ewakuację dzieci. Obudziliśmy także inną sąsiadkę, żeby również uciekała i zadzwoniliśmy po straż. Potem już oni działali – relacjonuje mieszkaniec kamienicy przy ul. Wiejskiej.

- Na miejsce zadysponowaliśmy 4 zastępy z Piotrkowa. Do pożaru doszło w jednym z lokali mieszkalnych w kamienicy przy ul. Wiejskiej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz ewakuacji czterech osób. Potem strażacy sprawdzili czy w innych lokalach nie unosi się tlenek węgla – nic takiego nie stwierdzili i przewietrzyli budynek – mówi mł. Bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy komendanta piotrkowskiej PSP.


Cała akcja trwała do godziny 10:30. Niezamieszkały lokal doszczętnie spłonął, a prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność komina. Strat jeszcze nie oszacowano, a na miejsce został wezwany nadzór budowlany, który sprawdzi czy kamienica nadaje się do zamieszkania. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić budynek był już przed pożarem w trakcie wyłączania z użytkowania.


Niestety w wyniku pożaru zginął pies, ale mieszkańcy kamienicy przy ul. Wiejskiej mają świadomość, że mogło być znacznie gorzej. - Ludzie dochodzą teraz do siebie, to jest dramat tych rodzin. Mnie nie było podczas pożaru, ale jak przyjechałem to się przeraziłem i to jest szczęście, że nikt nie zginął – mówi jeden z mieszkańców.

Dziękować Bogu, że sąsiad wrócił w porę i odpowiednio zareagował, gdyby go tam nie było to boję się, że moglibyśmy mieć 10 ofiar

– dodaje.


Na miejscu zdarzenia była już dyrektor piotrkowskiego MOPR-u, Zofia Antoszyczyk, która zaoferowała pogorzelcom tymczasowe zakwaterowanie w bursie, ale mieszkańcy zdecydowali zająć się tym we własnym zakresie.


Rozmawialiśmy także z wiceprezydentem Piotrkowa, Andrzejem Kacperkiem, który zapowiedział, że rodziny będą objęta ścisłą opieką MOPR-u, a szczegółowe decyzje co do formy pomocy zapadną w poniedziałek.


Zapewnienie lokali zastępczych leży po stronie prywatnego właściciela kamienicy, który mieszka w Częstochowie. Wiceprezydent Kacperek zapowiada, że miasto będzie się z nim kontaktować i rodziny na pewno nie będą pozostawione same sobie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_samorządnik ~gość_samorządnik (Gość)23.01.2021 19:42

Od kiedy to MOPR zajmuje się pogorzelca mi,a nie zarządzanie kryzysowe?

70


gość_mario ~gość_mario (Gość)26.01.2021 11:15

Może niech lokatorzy się pochwałą ile zalegają za czynsz!!!

20


Marek43 ~Marek43 (Gość)23.01.2021 21:03

Oby tylko patologia tam nie zamieszkała!!!

31


@@@gość ~@@@gość (Gość)25.01.2021 15:06

???może ktoś wyczyścił ???

30


gość_5 ~gość_5 (Gość)24.01.2021 06:46

Kazdy tylko dać, dać, i jeszcze raz dać. Pomoc sie należy i trzeba pomóc ale nie nie wiadomo co. Ja mam mieszkanie ubezpieczone wrazie W. Rolnicy mają obowiązek ubezpieczyć plony. No sorry ale trzeba się w jakiś sposób zabezpieczać. A pisanie ze miasto na dać jest nie na miejscu inni ludzie latami czekają na mieszkanie a to ze komuś splonelo nie jest wyznacznikiem pierwszeństwa. No chyba ze kamienica jest miasta a tak to zarządca musi zapewnić lokal.

66


Rafał ~Rafał (Gość)24.01.2021 14:24

Kilka lat temu oglądałem w tej kamienicy mieszkanie do wynajęcia, jak zobaczyłem jak ta kamienica wygląda od środka to powiedziałem żonie nigdy w życiu stan budynku tragiczny,ale właściciele takie budynki oferują na wynajem, tak samo było na Starowarszawskiej 25 w zeszłym roku, właściciel nic nie robił do kiedy pożaru nie było na poddaszu.

70


gość_123ja ~gość_123ja (Gość)24.01.2021 11:05

Czy wiadomo, jaki rozmiar ubranek nosi ta 5letnia dziewczynka?

30


gość_gość ~gość_gość (Gość)23.01.2021 15:53

Może to miasto powinno jednak zapewnić swoim mieszkańcom lokale a nie liczyć że zrobi to osoba prywatna która również poniosła straty.Miasto oferuje tylko pod partycypację i umywa ręce każdy musi radzić sobie sam tak nie powinno być.

126


gość_bghjhyuhgyy ~gość_bghjhyuhgyy (Gość)24.01.2021 08:39

Ale w tym budynku nikogo nie powinno być, bo ta kamienica od lat była wyłączona z użytkowania

50


gość_sebastian ~gość_sebastian (Gość)23.01.2021 18:03

Jakieś namiary do pomocy finansowej ?

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat