Advertisement

Focus Mall posadzi dwa tysiące drzew – dołącz do akcji!

Czwartek, 03 listopada 20226
8 listopada (wtorek) o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00, Focus Mall i Dotlenieni.org zapraszają mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic do udziału we wspólnej akcji sadzenia 2 000 drzew. To drugi etap akcji „Posadź drzewa z NEPI Rockcastle" organizowanej przez właściciela piotrkowskiej galerii realizowanej w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik".
materiały organizatora materiały organizatora

W październiku podczas warsztatów ekologicznych, które odbyły się w Focus Mall, organizatorzy akcji zachęcali osoby odwiedzające centrum do skanowania specjalnego kodu QR umożliwiających sadzenie tzw. Wirtualnych Drzew. We wtorek, 8 listopada, symboliczne Wirtualne Drzewa zostaną zamienione na prawdziwe sadzonki sosen, które w przyszłości będą współtworzyć nowy obszar zielony.

 

 

Kliknij, by sprawdzić miejsce zbiorki!

 

Akcja jest bezpłatna. Na wszystkich wolontariuszy będą czekać łopaty oraz inne niezbędne do odpowiedniego posadzenia roślin narzędzia. Sadzonki zostaną przygotowane oraz przetransportowane na specjalnie do tego celu przygotowany obszar.

Na specjalnie przygotowanym terenie, gwarantującym zdrowy wzrost drzew będziemy sadzić młode sosny. Zapraszamy mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz pobliskich miejscowości do wspólnej pracy, której efektem będzie zasadzenie dwóch tysięcy młodych drzew w naszej okolicy. W akcji może uczestniczyć każda chętna osoba - zaprasza Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

materiały organizatora

 

Sadzenie drzew i warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach akcji „Nie bądź plastik” zainicjowanej przez NEPI Rockcastle. Partnerem merytorycznym akcji jest organizacja Dotlenieni.org, która we współpracy z NEPI Rockcastle, w 10 miastach w Polsce posadzi aż 24 tys. drzew. Nasadzenia są realizowane także we współpracy z samorządami lokalnymi i podległymi im zarządami zieleni oraz z Lasami Państwowymi.

Na miejscu zapewniamy odpowiedni sprzęt w postaci łopat i rękawic roboczych, a także wsparcie merytoryczne. Wszystkie miejsca na drzewa będą przygotowane wcześniej. Wybraliśmy sosnę, która ma największe szanse, by szybko i zdrowo rosnąć na tym terenie przez wiele lat. Jedynie co trzeba zabrać ze sobą, to odpowiedni strój. Warto zadbać o solidne buty i zabrać kurtkę przeciwdeszczową - mówi Marek Kołkowski, Dotlenieni.org.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grz ~Grz (Gość)04.11.2022 10:15

Oby więcej takich inicjatyw.

52


Oj ~Oj (Gość)04.11.2022 00:17

Super akcja, więcej zieleni się przyda,

92


goœć_miki ~goœć_miki (Gość)04.11.2022 12:13

Oby nie tylko tuje. Więcej jarzębin, akacji, kasztanów. Ale mimo to, brawo.

20


aldona ~aldona (Gość)04.11.2022 12:06

Kropla w morzu. Ale dobre i tyle. Niech będzie piekniej!

30


@ndzi ~@ndzi (Gość)04.11.2022 09:53

A kasztany będą??

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat