Advertisement

Fatalne konsekwencje skoku "na główkę"

PolicjaRadomsko Wtorek, 28 czerwca 20227
Lato to czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Ważne, aby nie stracić przy tym zdrowego rozsądku. Jak niebezpieczny może być brak wyobraźni, przekonał się 19-atek, który podczas wizyty mad rzeką postanowił skoczyć do wody "na główkę". Młody mężczyzna doznał urazu kręgosłupa i stracił władzę w kończynach.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Początek wakacji okazał się fatalny dla 19-letniego mieszkańca powiatu włoszczowskiego. Tuż po zakończeniu roku szkolnego wraz z kolegami wybrał się nad rzekę Pilicę w Maluszynie w gminie Żytno.

Mężczyzna skoczył ze skarpy do wody "na główkę". Po chwili poczuł, że traci czucie w rękach i nogach. O pomoc w wyjściu z wody poprosił jednego z kolegów. Ponieważ 19-latek pomimo upływu czasu nie odzyskiwał władzy w kończynach, został odwieziony przez kolegów do szpitala. Po badaniach usłyszał wstępną diagnozę o uszkodzeniu kręgosłupa. Jak powiedział policjantom, po wskoczeniu do wody nie poczuł, aby w cokolwiek uderzył. Pomimo tego nagle stracił władzę w rękach i nogach. Na szczęście nie był nad wodą sam i otrzymał natychmiastową pomoc od kolegów. Czas i leczenie pokażą, czy 19-latek odzyska dawną sprawność - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

 

Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw nad wodą. Najważniejszą jest zachowanie zdrowego rozsądku. Bezmyślność i brawura mogą kosztować utratę zdrowia lub życia. Ponadto do kąpieli wybierajmy miejsca bezpieczne, gdzie znamy podłoże. Dno rzeki zawsze skrywa niespodzianki, a jej głębokość bywa zmienna. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dudur ~Dudur (Gość)28.06.2022 12:16

I dlatego jestem za prywatną służbą zdrowia. Niech każdy myśli przed czy warto eksperymentować.

41


Hmmm ~Hmmm (Gość)28.06.2022 11:09

Szybkiego powrotu do zdrowia. Oby nie było już więcej takich wypadków. Tragedia dla młodego człowieka i dla rodziców. Wyrazy współczucia.

80


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.06.2022 18:23

Może podczas skoku przelatywala osa?

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat