Fara: Będą remontować wieżę – proszą o wsparcie

Strefa FM Piątek, 16 września 201128
Rozpoczyna się remont kolejnej części elewacji wieży kościoła farnego w Piotrkowie. Tym razem budowlańcy zajmą się zachodnią częścią budowli. - Potrzebne są pieniądze na odremontowanie kolejnych dwóch części wieży, dlatego apelujemy o wsparcie - powiedział ksiądz Tomasz Estkowski, wikariusz Fary.

- Kolejny plan restauracji farnej wieży zabytkowego kościoła konieczny jest z jednej strony ze względów bezpieczeństwa, a z drugiej ze względów estetycznych. Trzeba doprowadzić kościół farny do takiego stanu, żeby wyglądał rzeczywiście jak zabytkowy. Ten remont, który jest konieczny (dotyczy kolejnej ściany wieży) rozpocznie się po niedzieli – mówi ks. Estkowski.

Zachodnia część wieży kościoła po remoncie wyglądać będzie tak jak ta już odrestaurowana. - Taki jest zamiar, ale wszystko zależy też od możliwości finansowych, jak i sponsorowych. Parafia sama z siebie nie jest w stanie wszystkiego sfinansować, dlatego prosimy tych, którzy mogą w jakiś sposób pomóc nam finansowo – wyjaśnia wikariusz Fary.

Dodaje, że są to kosztowne sprawy. Jednak żeby kościół mógł służyć jako zabytek przyszłym pokoleniom należy go utrzymywać.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Radna ~Radna (Gość)21.09.2011 14:11

KOSCIUL PROMUJE NAWIEDZONEGO MACIEREWICZA I NASZYCH Z URZEDU MIASTA CWANIAKOW NIECH PLAC

00


zet ~zet (Gość)21.09.2011 08:07

"Poli" napisał(a):
Ruch Palikota postuluje zniesienie dofinansowania Kościoła i partii politycznych.

dlatego na niego wlasnie bede głosował. inna rzecz czy pozostała czesc parlamentu na to sie zgodzi. pewnie nie.

00


Poli ~Poli (Gość)20.09.2011 16:33

Ruch Palikota postuluje zniesienie dofinansowania Kościoła i partii politycznych. Proponuje by każdy z podatników 1% z podatków przeznaczał na dowolny cel , Kościół,partię,stowarzyszenie etc. Uważam że jest to mądry i rozsądny pomysł!

00


zet ~zet (Gość)20.09.2011 14:39

oczywiscie kto chce ten da dobrowolna ofiare jego sprawa.

00


zet ~zet (Gość)20.09.2011 14:37

"kondzia12" napisał(a):
Co do renowacji kościołów, to kuria ma niewiele. Tym powinien się zająć proboszcz, który organizuje środki z funduszy UE. W całej archidiecezji jest pełno takich kościołów jak piotrkowska "fara" więc kuria nie ma na tyle środków, żeby fundować remont kościołów, bo to naprawdę kosmiczne pieniadze, a kuria musi też z czego żyć.

BIedna kuria musi z czegos zyc... bynajmniej kurii nie brakuje kasy, zreszta kosciołowi chyba prawie nigdy nie brakowało a przynajmniej jego władzy. to ze niby nie maja to zwyczajna sciema. misja kleru to fikcja poza wyjatkami. sa bogaci i maja wiele przywilejów. chociazby zakup działki pod nowy koscioł za cene duzo ponizej wartosci rynkowej. ciekawe czy ja bedac przedsiebiorca rownierz moglbym kupic ta działke za 150pln/m2

00


pankracy ~pankracy (Gość)17.09.2011 23:16

"kondzia12" napisał(a):
: Piotrkowianie! Zacznijcie do cholery chodzić do kościoła! i wtedy nie byłoby problemów, że w Piotrkowie niepotrzebne są kościoły. Bo gdyby ludzie chodzili, to by kościołów brakowało, pękałyby w szwach, a tu - gdzie niegdzie (w normalnej miejskiej parafii) w niedzielę nie przychodzi nawet 1000 osób. Śmi


Głupszego tekstu to dawno tutaj nie widziałem!!!!

00


kondzia12 ~kondzia12 (Gość)17.09.2011 23:05

"myszon" napisał(a):
Bo dużo gada a mało robi...


Zaraz, zaraz - coś tu chyba jest niezrozumiałe.
Czy to, że owy ksiądz Tomasz zgodził się na udzielenie wywiadu w gazecie, obliguje go do tego, że ma refundować cały remont ze swojej ręki? A kim on tam jest? Czy ks Tomasz jest w tym kościele od roboty?
ks. Tomasz (wikariusz Parafii farnej) jedynie udzielił wywadu, w którym przedstawił plan inwestycji. A to , że akurat on prosił o ofiary to zapewne zrobił to w imieniu również Proboszcza.
Czasem warto się ugryźć w język, zanim się coś napisze !!!!!

00


kondzia12 ~kondzia12 (Gość)17.09.2011 23:01

Aj ludzie ludzie, wystarczy się troszkę zainteresować w temacie a nie wypisywać bzdury (czyt. to co mi leży na języku).
Co do renowacji kościołów, to kuria ma niewiele. Tym powinien się zająć proboszcz, który organizuje środki z funduszy UE. W całej archidiecezji jest pełno takich kościołów jak piotrkowska "fara" więc kuria nie ma na tyle środków, żeby fundować remont kościołów, bo to naprawdę kosmiczne pieniadze, a kuria musi też z czego żyć.
Co do nowego kościoła. Jego budowa będzie się rozwlekała przez lata i tak naprawdę to nie na miejscu jest gadanie "i powstaje inwestycja priorytetowa". Inwestycja dla kogo? Z tego co mi wiadomo, to ksiądz musi załatwić sobie wszystko sam do kościoła. Narzekacie na nowy kościół, a na to jest tylko jedno lekarstwo. Możecie sobie myśleć co chcecie ale prawda jest taka: Piotrkowianie! Zacznijcie do cholery chodzić do kościoła! i wtedy nie byłoby problemów, że w Piotrkowie niepotrzebne są kościoły. Bo gdyby ludzie chodzili, to by kościołów brakowało, pękałyby w szwach, a tu - gdzie niegdzie (w normalnej miejskiej parafii) w niedzielę nie przychodzi nawet 1000 osób. Śmiech na sali.

Komentarz był edytowany przez autora: 17.09.2011 23:07

00


Bleki Blekiranga17.09.2011 14:04

a mnie się wydaje, że rusztowania przy zachodniej stronie wieży już stały, tylko "co" oni tam remontowali?

00


Doker ~Doker (Gość)17.09.2011 01:32

Oj naiwni jesteście... Nowy kościół potrzebny jest, bo jest nowe osiedle i nowe miejsce do wypasu owieczek. Przy okazji gdzieś wplącze się kult Jana Pawła II i powstaje inwestycja priorytetowa! Przykro na to wszystko patrzeć. Już dawno pisałem - niech łódzki Kościół zajmie się już istniejącymi, niszczejącymi i pustymi kościołami Starego Miasta, zamiast tworzyć zupełnie nową parafię.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat