Elżbieta Radziszewska rezygnuje z walki o mandat poselski

Wtorek, 27 sierpnia 2019124
Po 22 latach w Sejmie Elżbieta Radziszewska zdecydowała, że nie będzie się ubiegać o wybór na kolejną kadencję. Posłanka Platformy Obywatelskiej podczas wtorkowej konferencji prasowej skrytykowała władze swojej partii podkreślając, że standardy przy tworzeniu list wyborczych w okręgu nr 10 odbiegają od tych, których wg niej w polityce powinno się przestrzegać. Przypomnijmy, że Elżbieta Radziszewska została umieszczona na trzecim miejscu listy Koalicji Obywatelskiej.
Elżbieta Radziszewska rezygnuje z walki o mandat poselski

- Odrzuciłam propozycję kandydowania do Sejmu z 3 miejsca, na którym umieszczono moje nazwisko wbrew mojej deklaracji oraz z 2 miejsca, które to zaproponował w rozmowie ze mną ostatecznie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Nie biorę odpowiedzialności za kształt listy, za osoby na niej obecne, ani za kształt prowadzonej kampanii wyborczej. Całość odpowiedzialności ponosi Zarząd Regionu PO, który chciał mnie na siłę, używając kłamstwa, umieścić na tej liście oraz Zarząd Krajowy akceptując taką listę wyborczą – mówiła posłanka podczas konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim.

 

Dziennikarze zapytali Elżbietę Radziszewską o jej ocenę „jedynki” na piotrkowskiej liście KO do Sejmu czyli Cezarego Grabarczyka, b. ministra infrastruktury. - Nie uważam, że zasługi pana Grabarczyka dla Ziemi Piotrkowskiej są takie, że zasługują na podziękowania. Wszyscy pamiętamy S8 i S12. Nie uważam, że problem osobisty jaki ma pan poseł Grabarczyk, prawdopodobnie, z tą bronią, to jest coś co zasługuje na nagrodę i to akurat w Piotrkowie. Jeśli nie było miejsca dla niego w Łodzi, nie uważam, że najlepszym miejscem jest "liderowskie " w Piotrkowie.

 

Jakie ma plany? - Jestem lekarką – powiedziała. - Więc będę miała, co robić, na razie zamierzam odpocząć.

Zadeklarowała, że pozostaje w Platformie Obywatelskiej.

 

Radziszewska jest posłanką od 1997 roku (Sejm III, IV , V, VI i VII kadencji), w latach 2008–2011 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania, w latach 2014–2015 wicemarszałkiem Sejmu VII kadencji.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

14


Komentarze (124)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc01 ~gosc01 (Gość)30.08.2019 09:02

Pani poseł, zostawiła pani tylko niesmak. Brak klasy! Można było odejść z honorem podziękować za minione lata i powiedzieć, że się pani wybiera na zasłużoną emeryturę, a społecznie nadal będzie działać. Obwiniła pani wszystkich na około tylko nie dostrzega swojej winy. Proszę się przepisać do PSL, nie wspierała pani platformy w wyborach samorządowych tylko TAK dla Piotrkowa, więc jak mogła pani oczekiwać dobrego miejsca na liście? Powinna pani odpokutować i właśnie zawalczyć z 3 miejsca. Nawet jeśliby pani nie dostała się to przynajmniej pokazałaby pani, że walczyła dla PO. A tak obraziła się pani i zabiera swoje zabawki z piaskownicy...Brzydko!

50


gość ~gość (Gość)30.08.2019 10:33

I chwała Bogu za to. I niech nawet nie myśli o leczeniu bo komuś krzywdę zrobi.

50


gość ~gość (Gość)29.08.2019 16:39

Pani poseł na 3 miejscu, tzn." że partia nie przestrzega standardów przy tworzeniu list", A może wreszcie zaczęła przestrzegać..., przecież Grabarczyk mieszka w Piotrkowie

71


gość 1 ~gość 1 (Gość)29.08.2019 15:25

Popieram wcześniejszy wpis dot. Grabarczyka. Ja też głosuję na KO ale na pewno nie na w/wymienionego. P. Grabarczyk odpuść sobie.

91


gość ~gość (Gość)29.08.2019 14:00

No i co na to Piotrkowianie..? RADZISZEWSKA tylko dbała o swoje interesy i pieniądze. Nic nie zrobiła dla Piotrkowa

100


zatroskana ~zatroskana (Gość)29.08.2019 13:47

Pani Elu kochana - wystarczy. Czas zejść na ziemię, do ludu, do roboty. Ja wiem że to boli no, ale cóż każdy piękny sen kiedyś się koczy. Jak ma pani zamiar leczyć i kogo po tylu latach absencji w tym jakże odpowiedzialnym zawodzie.

90


brawo ~brawo (Gość)29.08.2019 12:33

Pani śmie pisać o standardach. W wyborach samorządowych popierała PSL niech tam idzie. Nareszcie ktoś wzioł sie za nia i zrozumiał że to truteń. Jak to mówią " Baba z woza koniom lżej" niszczyła innych

120


gość ~gość (Gość)29.08.2019 09:35

Lojtam łojtam pani Elu nareszcie jak nam mieszkańcom spojrzysz w oczy za swe kłamstwa wstyd

110


gość ~gość (Gość)29.08.2019 10:32

No i jak teraz żyć?

40


Rej ~Rej (Gość)27.08.2019 19:43

Z wielkim zażenowaniem czytam wyrywnych komentatorów krzyczących "co pan/pani poseł zrobił/zrobiła dla naszego regionu"? Wychodzi na to, że ludzie ci nie mają zielonego pojęcia czemu służy i na czym polega praca parlamentarzysty. Im wszystkim wydaje się chyba, że poseł to taki drobny cwaniaczek-załatwiacz biegający za przydziałem tony cementu dla sołtysa z Pcimia Górnego albo za skierowaniem na wczasy dla pani Krysi z koła gospodyń wiejskich w Bronach Wielkich. Nie zamierzam analizować działalności pani Radziszewskiej, ale kochane ludziska - mogły byśta choć trochę ruszyć głową...

1441


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat