Dzień otwarty w III LO [ZDJĘCIA]

Sobota, 22 kwietnia 20232
W III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie w sobotę zorganizowano dzień otwarty. Ósmoklasiści mogli nie tylko poznać nauczycieli i zwiedzić szkołę, ale także wziąć udział w grach, zabawach i eksperymentach.

Ładuję galerię...

Placówkę odwiedziło bardzo dużo młodzieży. Niektóry przychodzili z rodzicami, którzy także chcieli zobaczyć, jak działa szkoła. Po zakamarkach III LO przybyłych oprowadzili najlepsi przewodnicy z możliwych - sami uczniowie szkoły. 

To taka nasza tradycja. Myślę, że młodzież, która nas odwiedza i chce się tu w przyszłości uczyć, dużo bardziej komfortowo czuje się, gdy może porozmawiać z uczniami chodzącymi do szkoły. Może zapytać ich o różne rzeczy i dowiedzieć się, jak szkoła działa - wskazywała Agnieszka Starzyńska, dyrektor III LO w Piotrkowie. 

Atrakcje dla przybyłych uczniów czekały w każdej klasie. 

Każdy nauczyciel danego przedmiotu przygotował atrakcje w swojej pracowni. Mamy doświadczenia chemiczne i biologiczne, występy artystyczne, konkursy językowe i polonistyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie - wyliczała Agnieszka Starzyńska. 

Oprócz tego na sali gimnastycznej można było zobaczyć siatkarki III LO, a na boisku szkolnym posłuchać uczniów obdarzonych talentem muzycznym.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)24.04.2023 21:32

Muszę się kiedyś wybrać do tej wspaniałej "budy" za obecnego mojego jeszcze żywota, którą ukończyłem ponad pół wieku temu, bo ile razy koło niej przejeżdżam, stają mi przed oczami śp. m.in. dyrektor pani Czajkowa, v-ce dyrektor, geograf pan Orliński, nauczyciele tacy jak matematycy pan Czajka (pseudonim "Bronek",miał na imię Bronisław)i pani Dybkowska, fizyk pan Bemowski,biolog pan Przybyszewski(pseudonim "Glonek"), filolog rosyjski pani Rumińska(pseudonim "Bukwa") filolog niemiecki pan Łągwa (pseudonim"Zeus", bo uczył jeszcze historii), historyk pani Jędrzejczyk, filolog polski pani Michalak, chemik pan Kamocki, wuefistka pani Hoffman. Ze łzami w oczach ich wspominam, bo wszyscy byli cudowni. Szkoda,że nie można wrócić do tamtych czasów; wówczas szanowałbym ich bardziej i po prostu kochał. Tak, kochał, bo zasługiwali na to poświęceniem swojego życia, aby wychować nas na uczciwych Polaków. Korzystając z okazji apeluję do obecnych uczniów tej szkoły: miejcie w swoich sercach miejsce na szacunek wobec swoich nauczycieli, bo doprawdy są tego warci.

10


!!! ~!!! (Gość)22.04.2023 13:37

No i gitara!

22


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat