Dzień otwarty porodówki w Piotrkowie

Poniedziałek, 27 maja 202414
Z okazji "Dnia Matki" Oddział Położniczo-Ginekologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb zorganizował "Dzień Otwarty Porodówki". Przyszli rodzice mogli zapoznać się m.in. z warunkami, jakie panują na oddziale czy dowiedzieć się o bezpiecznym porodzie bez bólu.

Ładuję galerię...

Przyszli rodzice mogli się dziś (27.05.2024) na własne oczy przekonać, w jakich warunkach przyjdzie im przeżywać najważniejszą chwilę w życiu. Personel oddziału Położniczo-Ginekologicznego pokazywał przyszłym mamom, że nie muszą obawiać się dnia porodu, prezentując nowoczesny sprzęt medyczny. Dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz zwracała uwagę na m.in. dostępność darmowych metod łagodzenia bólu, które oferuje placówka.

Ta dzisiejsza inicjatywa to doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć nasz oddział położniczo-ginekologiczny. Chcemy umożliwić paniom oswojenie się z tym miejscem i pomóc w podjęciu decyzji czy to właśnie ono będzie tym, w którym znajdą się w najszczęśliwszym dniu swojego życia, czyli w dniu powitania na świecie swojego dziecka. Można u nas w komfortowych warunkach i pod opieką świetnych specjalistów przejść przez ten czas związany z porodem. Oferujemy też możliwość zminimalizowania bólu, który mu towarzyszy, za pomocą bezpłatnego znieczulenia wewnątrzoponowego - mówi Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny zlokalizowany na ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie od kilku lat oferuję bezpłatne metody łagodzenia bólu matek, przed i po urodzeniu dziecka. Metoda zewnątrzoponowa ma niewielkie przeciwwskazań do stosowania i znacząco zmniejsza ból porodowy.

Cały czas staramy się dostosować do standardów nowoczesnego położnictwa. Z czasem zmieniają się wymagania sprzętowe czy personalne. Modyfikacjom ulega choćby sposób prowadzenia porodu oraz to, jak się opiekować kobietą w trakcie porodu. Inna niż przed laty jest też metoda obsługi noworodkowej, która staje się coraz bardziej ucyfrowiona i oparta o najwyższe standardy medyczne. My od kilku lat dysponujemy całodobowo, 7 dni w tygodniu znieczuleniem wewnątrzoponowym. Pacjentki są nim mocno zainteresowane. Jeśli spełniają wszystkie medyczne wymagania, mogą z tego udogodnienia skorzystać - mówi lek. spec. Dariusz Przybył, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala w Piotrkowie.

Goście Dnia Otwartego Porodówki mogli zapoznać się ze standardem, jaki panuje na oddziale. Porodówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt medyczny. Dla komfortu pań dostępny jest m.in. prysznic z hydromasażem czy muzykoterapia. W niedługim czasie dla kobiet będzie również dostępna aromaterapia, która pozwoli ukoić nerwy podczas porodu.

Sale wyglądają naprawdę fajnie. Obsługa też wydaje się profesjonalnie podchodzić do tematu. Polecam taką wizytę w szpitalu przed porodem - mówił w rozmowie z naszym reporterem jeden ze zwiedzających przyszłych ojców. - Można przekonać się na własne oczy co i jak. Jeśli człowiek nigdy wcześniej nie był w takim miejscu, to może pomóc. Osobiście myślałam, że po porodzie dziecko będzie w osobnej sali niż ja, a okazało się, że od początku będziemy razem. To moim zdaniem plus - dodała przyszła mama.

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać także z mamą, która rodziła w piotrkowskim szpitalu już wcześniej.

Na tym oddziale rodziłam 7 lat temu. Teraz przyszłam zobaczyć jak to wszystko wygląda z innej perspektywy. Jestem bardzo mile zaskoczona, bo sprzęt, personel, udogodnienia dla rodziców zmieniły się na duży plus. Teraz to miejsce jest bardziej przyjazne, zwłaszcza dla matek. Nie jesteśmy zostawione same sobie, a dodatkowo z tego co widzę, możemy liczyć na warunki pewnej intymności, bo jak wiadomo matka z dzieckiem chcą odpocząć po porodzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na pewno znów będę tutaj rodzić. Opinie są różnie, ale przy takiej wizycie jak ta dzisiejsza, na pewno niejedna mama by się uspokoiła, przekonawszy się jak to tutaj wygląda.

W ubiegłym roku w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Piotrkowie przyszło na świat ponad 600 dzieci, w tym roku do maja urodziło się 189 małych obywateli miasta i regionu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Inka ~Inka (Gość)27.05.2024 19:27

A ja tam rodziłam dwójkę dzieci i byłam bardzo zadowolona z pobytu. Dr Rusin złoty człowiek!

40


Heniek ~Heniek (Gość)28.05.2024 17:45

Skoro tak, to idę. Może coś urodzę z wrażenia?

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.05.2024 10:40

Polecam serdecznie rodziłam w kwietniu opieka super jak na porodówce tak i na noworodkach. Naprawdę nie ma na co narzekać.

22


Salceson ~Salceson (Gość)27.05.2024 16:29

Dzieci? A na co to komu?

26


Rodziłam tam ~Rodziłam tam (Gość)27.05.2024 20:05

Opieka przed porodem rewelacja , jeśli chodzi o pielęgniarki/ noworodki to jakieś nieporozumienie . Panie są okropne . Rodziłam 3 lata temu i nigdy więcej tam . Podejście mają do matek straszne.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.05.2024 06:35

Po porodzie 8 lat temu moje dziecko zostało zarażone bakterią- gronkowiec złocisty na oddziale szpitalnym. Szpital przyznał się do winy, proponując odszkodowanie w wysokości 100 zł.

60


Imponująca ~Imponująca (Gość)27.05.2024 17:30

frekwencja.....
O czym tu w ogóle mowa. Ta porodówka odstrasza. Zresztą sami zobaczcie ile osób się pojawiło. Trzy kobiety w Piotrkowie czy w powiecie są obecnie ciężarne? Każda ucieka do cywilizacji. Obsługa medyczna w tym mieście to tragedia... Z większością przypadków/problemów i tak odsyłają do Łodzi to lepiej tam jechać od razu...
Zresztą na górnym piętrze w/w szpitala i tak robią centrum dla staruszków z kasą. Czego tu szukać?

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat