Duża fabryka w Piotrkowie planuje zwolnienia grupowe? Spółka wydała oświadczenie

Strefa FM Środa, 12 czerwca 2024126
SFC Solutions zamknie fabrykę na ul. Dmowskiego, a tym samym piotrkowskie "uszczelki" znikną z listy dużych zakładów pracy w mieście. Co dalej z 179 pracownikami fabryki, których może dotknąć zwolnienie grupowe? Znamy oficjalne stanowisko spółki.

Ładuję galerię...

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych przez firmę SFC Solutions Piotrków Spółka z o.o. Przyczyną zwolnień grupowych jest podjęta przez zarząd SFC decyzja o zakończeniu prowadzenia działalności w zakładzie produkcyjnym w Piotrkowie. Tym samym "uszczelki" pod zarządem SFC mogą zniknąć z listy dużych zakładów pracy w mieście. Obecnie fabryka zajmuje się produkcją uszczelek samochodowych.

 

 Jak informuje PUP w Piotrkowie zamiarem grupowego zwolnienia (wypowiedzenia umów o pracę lub wypowiedzenia zmieniające w zakresie warunków pracy i płacy) objętych jest 179 pracowników zatrudnionych w następujących grupach zawodowych:

  • Dział Jakości – 11 osób,
  • Dział Logistyki – 6 osób,
  • Magazyn – 6 osób,
  • Dział Utrzymania Ruchu – 9 osób,
  • Dział Inżynieringu- 9 osób,
  • Dział Produkcji – 132 osoby,
  • Dział BHP i Ochrony Środowiska – 2 osoby,
  • Dział Finanse/Kontroling – 2 osoby,
  • Dział Personalny – 2 osoby.

Co dalej z pracownikami objętymi zamiarem zwolnienia grupowego?

My ze swojej strony wystosowaliśmy pismo do pracodawcy z prośbą o wyznaczenie terminu spotkania umożliwiającego przedstawienie osobom, które objęte są restrukturyzacją zakładu - ofert pracy czy ewentualnie usług rynku pracy takich, jakie mamy aktualnie dostępne. Będziemy się starali objąć te osoby naszą pomocą - mówił, Arkadiusz Niecka, dyrektor PUP w Piotrkowie Trybunalskim.

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od dnia 24 czerwca 2024 do dnia 30 września 2024. Część pracowników fabryki w Piotrkowie może dostać ofertę pracy w głównym oddziale SFC w Częstochowie. 

 

Spółka SFC w Częstochowie nadesłała do naszej redakcji swoje oficjalne stanowisko, które publikujemy w całości:

Spółka SFC podjęła strategiczną decyzję o połączeniu zakładu w Piotrkowie i Częstochowie. W związku z tym, w ciągu najbliższych kilku tygodni produkcja w Piotrkowie zostanie wygaszona,  a część procesów przeniesiemy do zakładu SFC w Częstochowie. Tym samym SFC pozostanie na polskim rynku.

 

Wszystkie zobowiązania spółki SFC Solutions Piotrków wobec naszych dostawców, klientów i innych podmiotów współpracujących zostaną w całości przejęte przez spółkę w SFC Solutions Częstochowa.

 

W ostatnich dniach przeprowadziliśmy konsultacje z przedstawicielami pracowników. Uzgodniliśmy pakiet wsparcia dla tych, których umowy zostaną rozwiązane. Część pracowników skorzysta z opcji kontynuacji zatrudnienia w zakładzie SFC w Częstochowie.

 

Naszym priorytetem jest to, aby proces przebiegał spokojnie z uwagi na to, że chcemy, aby każdy z pracowników otrzymał należne wsparcie w tym trudnym czasie.

 

Jak zawsze możemy liczyć na naszych pracowników w zakładzie w Piotrkowie, w każdym momencie zachowują pełny profesjonalizm i zaangażowanie, za co serdecznie dziękujemy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (126)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)14.06.2024 14:01

4 czerwca 1989 roku ustanowiliście w Polsce kapitalizm i przyjęliście wszystkie jego pazerne reguły. Pamiętam jak skakaliście z radości i piliście gorzałę przegryzając ją kremówkami od ojca świętego. A zatem, po co teraz drzecie gęby? Sami chcieliście!

93


mutryn ~mutryn (Gość)02.07.2024 10:35

mish mash

20


Bobo ~Bobo (Gość)29.06.2024 09:16

Przecież i tak tam pracowali albo Ukraińcy zatrudnieni przez pośrednika i ci pewnie wylecą. Tam to był obóz pracy za najniższa krajową. Póki dyrektorem był Włoch to może pieniądze były niskie ale praca i atmosfera nawet dobra. Potem przyszedł Polak i wdrażał sobie swoje pomysły a ludziom normy rosły do wypracowania w kosmos,

30


Jacuś ~Jacuś (Gość)28.06.2024 09:22

Zaśpiewajmy razem: Nic się nie stało!!! Nic się nie stało...

40


ZZtop ~ZZtop (Gość)14.06.2024 13:14

Jeszcze jest za dobrze i za tanio,
Końcówka roku to będzie rolekoster
,czekamy na nowe stawki prąd i gaz opłaty i inflacja zje wasze zarobki w pierwszym kwartale miesiąca

110


Ep ~Ep (Gość)13.06.2024 15:48

W 4F zwolnienia grupowe 130 osób na bruk
Uśmiechajmy się !!!
Źródło Fakt

133


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)14.06.2024 18:00

Cytuję:
Spółka SFC podjęła strategiczną decyzję o połączeniu zakładu w Piotrkowie i Częstochowie. W związku z tym, w ciągu najbliższych kilku tygodni produkcja w Piotrkowie zostanie wygaszona


Przypomina to sytuację, kiedy Piotrkowską Fabrykę Mebli przejął radomszczański Fameg i postanowił dokonać "połączenia". W efekcie po PFM pozostał tylko komin, który dziś robi za ozdobę dla nowego centrum handlowego.
Podobnie było z Piomą, której część produkcji przeniesiono do Katowic. Dziś została tam garstka pracowników, którzy pracują na 4/5 etatu, a dni tej firmy chyba są już policzone.
Aha, no i jeszcze Mostostal z Glinianej, też produkcję przeniesiono (chyba do Kielc), a dziś zostały tam ruiny i trawa rośnie.
Ale po co piotrkowianom przemysł, skoro mają dwie lokalne Matki Boskie i comiesięczne eskapady chłopów z różańcami? Przemysł ponoć niszczy klimat (bo powoduje "emisje") i skraca ludziom życie, a wymodlić przecież można sobie wszystko, prawda?

215


Doda ~Doda (Gość)13.06.2024 10:32

Dziś mija pół roku ekipa 13 grudnia nie robi nic dla Polski, większość postawione w stan likwidacji ,a gdzie 100 zobowiązań?

2215


fan prezydenta ~fan prezydenta (Gość)15.06.2024 09:06

A gzie jest Pan Wiernicki? Obiecywał przyciągać inwestorów- niech walczy o ludzi mądrala.

66


Gru ~Gru (Gość)13.06.2024 15:15

Zaklady pracy nie zamykaja sie tak sobie z niczego,a raczej najmniej z winy rządu.Najczęściej są nierentowne, przestarzałe,nie konkurencyjne.Dlatego nie mają zleceń.

914


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat