artykuł sponsorowany

Dowiedz się jakie dokumenty należy przygotować, aby starać się o kredyt walutowy

Piątek, 24 listopada 2023
Zastanawiasz się jakie dokumenty należy przygotować, aby starać się o kredyt walutowy? Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że przygotowane przez ciebie dokumenty muszą zostać spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz dokumenty, które zostały spisane w innym języku zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego.
freepik.com freepik.com

 

Jak zrozumieć czym jest kredyt?

 

Aby zrozumieć czym jest kredyt warto jest zapoznać się z definicją kredytu, która zawarta jest w prawie bankowym. Definicja ta mówi o tym, że kredyt jest to zobowiązanie, które bank zgadza się przekazać Kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie oraz na określonych warunkach. Wszystko to bardzo dokładnie musi zostać określone w umowie kredytowej. 

 

Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do regularnej i stałej spłaty swojego zobowiązania a także przestrzeganie warunków umowy kredytowej oraz wydatkowania pieniędzy zgodnie z celem zawartym w umowie kredytowej. 

 

Czym więc jest kredyt walutowy?

 

Musisz wiedzieć, że kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju. W przypadku Polski jest to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż Polska złotówka. W Polsce możesz ubiegać się o kredyt walutowy w walutach takich jak:

  • Frank Szwajcarski,
  • Funt brytyjski,
  • Dolar amerykański,
  • Euro

Kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy?

 

Musisz wiedzieć, że obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami które wprowadziła komisja nadzoru finansowego. 

 

Komisja nadzoru finansowego wprowadziła te zmiany po to, aby zabezpieczyć regularną i stałą spłatę jak i obsługę kredytu oraz po to, aby w przyszłości zapobiegać sytuacji, która miała już miejsce w naszym kraju, kiedy to masowo udzielono kredytu we franku szwajcarskim. 

 

Kalkulator frankowy – co to takiego?

 

Zastanawiasz się czym  jest kalkulator frankowy? Jest to darmowe narzędzie przeznaczone dla Frankowiczów. Pozwala ono wyliczyć orientacyjną kwotę o jaką można ubiegać się w przypadku wygrania procesu sądowego. Aby skorzystać z tego darmowego narzędzia w odpowiednie rubryki należy wpisać podstawowe parametry swojej umowy kredytowej. 

 

Będą to informacje takie jak nazwa banku, okres kredytowania, data zaciągnięcia kredytu, kwota kredytu czy przewidywana data zakończenia spłaty kredytu. Pamiętaj, aby po  bardzo dokładną analizę zwrócić się do specjalisty. 

 

Jakie dokumenty należy przygotować, aby starać się o kredyt walutowy?

 

Aby starać się o kredyt walutowy przede wszystkim w banku należy złożyć wniosek o kredyt walutowy. Dodatkowo bank będzie wymagał potwierdzenia twojej tożsamości. Zrobisz to za pomocą dokumentu tożsamości takiego jak dowód osobisty lub paszport. 

 

Przygotuj również swoją umowę o pracę lub Kontrakt za granicą, zaświadczenia o wysokości twoich dochodów, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, potwierdzenie zameldowania w Polsce oraz zeznanie podatkowe z ubiegłego roku. 

 

W jakim języku muszą być dokumenty?

 

Musisz pamiętać, że wymagane przez bank dokumenty, muszą zostać spisane w języku polskim. Oznacza to, że jeżeli posiadasz dokumenty, które zostały spisane w innym języku, zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego, który dokona prawidłowego i profesjonalnego tłumaczenia twoich dokumentów. 

 

Warto jest wiedzieć o tym już wcześniej, gdyż pochłonie to twój dodatkowy czas, energię oraz pieniądze.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat