artykuł sponsorowany

Dofinansowanie na inwestycje w lokalnych firmach przemysłowych

Poniedziałek, 23 października 2023
W listopadzie br. uruchomiony zostanie nabór wniosków o dofinansowanie wspierający inwestycje na obszarach okołogórniczych województwa łódzkiego. Konkurs jest doskonałą okazją dla lokalnych firm przemysłowych planujących przedsięwzięcia inwestycyjne w najbliższych miesiącach. Bezzwrotna dotacja może pokryć nawet 70% poniesionych kosztów.
Dofinansowanie na inwestycje w lokalnych firmach przemysłowych

Podmioty uprawnione do wnioskowania


Konkurs ograniczony jest wyłącznie do obszarów okołogórniczych tj. wybranych gmin z regionu piotrkowskiego i sieradzkiego oraz okolic Bełchatowa. O dotację będą mogły ubiegać się m.in. firmy planujące inwestycje w Piotrkowie Trybunalskim. Uprawnione do wnioskowania będą przedsiębiorstwa przemysłowe różnej wielkości – zarówno mniejsze organizacje zatrudniające do 50 pracowników, jak i rozwinięte i rozbudowane podmioty spełniające definicję dużych przedsiębiorstw tj. zatrudniające ponad 250 pracowników.


Na co można otrzymać dofinansowanie?


Dofinansowanie będzie można przeznaczyć w szczególności na zakup nowych maszyn i sprzętu, w tym automatów i robotów przemysłowych. Wsparcie obejmie również koszty poniesione na termomodernizację budynku, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Uzupełniająco w projekcie można zaplanować także wdrożenie specjalistycznego oprogramowania do planowania, monitorowania procesu produkcji.


Forma i wysokość dofinansowania


Dofinansowanie przyjmie formę bezzwrotnych dotacji, w wysokości nawet do 70% kosztów netto inwestycji. Obecnie nie są jeszcze znane minimalne i maksymalne wartości dotacji. Instytucja finansująca skupiać się będzie prawdopodobnie na większych inwestycjach mogących realnie wpływać na gospodarkę regionu, o wartości rzędu co najmniej 500 tys. zł.


Ważne terminy


Oficjalne ogłoszenie konkursu planowane jest w połowie listopada br. Zgodnie natomiast z harmonogramem naborów unijnych województwa łódzkiego, wnioski o dofinansowanie w ramach omawianego programu będzie można składać do 15 grudnia br. Oznacza to, że przedsiębiorcy od momentu opublikowania dokumentacji będą mieli tylko miesiąc na przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z kompletem załączników. To bardzo mało czasu, dlatego też warto rozpocząć niezbędne działania przygotowawcze z odpowiednim wyprzedzeniem. W procesie opracowania wniosku i innych niezbędnych dokumentów lokalnym przedsiębiorcom mogą pomóc eksperci w pozyskiwaniu dotacji z ECDF Dotacje.


Pozyskaj dofinansowanie ze wsparciem ekspertów


ECDF Dotacje od 2003 r. udziela przedsiębiorcom niezbędnego wsparcia w procesie aplikowania o środki unijne. Pozyskaliśmy już ponad 1 800 dotacji na kwotę przekraczającą 3 miliardy zł.

 

Kontakt do Doradcy: Rafał Leszczyński, [email protected], nr tel. 784 090 376.

Konsultacja jest bezpłatna. Wspólnie ocenimy szansę na pozyskanie dofinansowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat