artykuł sponsorowany

Co chroni telefon przed upadkiem?

Poniedziałek, 27 listopada 2023
Od kiedy smartfony stały się nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia, ich ochrona przed uszkodzeniami stała się tematem, który dotyczy każdego z nas. Telefon to nie tylko urządzenie do komunikacji; to nasz osobisty asystent, źródło rozrywki, narzędzie pracy i centrum naszych cyfrowych światów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, aby zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem.

Wypadki zdarzają się każdemu. Upadek telefonu z ręki, wypadnięcie z kieszeni, czy niefortunne zderzenie z twardą powierzchnią – to scenariusze, które mogą przytrafić się każdemu i często kończą się pękniętym ekranem lub innymi uszkodzeniami. Koszty naprawy mogą być wysokie, a utrata danych i niedogodności związane z czasowym brakiem telefonu są często dużym problemem. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak możemy zabezpieczyć nasze urządzenia przed takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.
Co chroni telefon przed upadkiem?

Czy warto założyć szkło hartowane?

 

Jak chronić telefon? Przede wszystkim warto zacząć od zabezpieczenia ekranu. W końcu to ekran smartfona jest najbardziej narażony na uszkodzenia i najdroższy w naprawie. Tutaj na scenę wkracza szkło hartowane. To twarda, przezroczysta warstwa, która doskonale przylega do powierzchni ekranu. Jej głównym zadaniem jest absorbowanie wstrząsów i ochrona ekranu przed pęknięciami. Warto wspomnieć, że szkła hartowane są dostępne dla praktycznie każdego modelu telefonu, co pozwala na indywidualne dopasowanie ochrony. Taki rodzaj zabezpieczenia warto też połączyć z założeniem etui dobranego do konkretnego modelu, czyli przykładowo etui iPhone 15.

 

Jak jeszcze można chronić ekran telefonu?

 

Szkło hartowane to nie wszystko. Warto pomyśleć też o założeniu etui na telefon. Takie etui to nie tylko ochrona tyłu i boków telefonu, ale często także dodatkowa ochrona dla ekranu. Wiele etui ma wypukłe brzegi, które wystają nieco ponad ekran. Dzięki temu, gdy telefon spada ekranem do dołu, to etui, a nie ekran, absorbuje uderzenie. Etui silikonowe są też świetne, bo nie dodają zbyt wiele wagi czy rozmiaru telefonu, a mogą znacząco zwiększyć jego odporność na upadki.

Jeśli chodzi o folie ochronne, to są one zazwyczaj cieńsze i mniej odporne na uderzenia niż szkło hartowane, ale mają swoje zalety. Są prawie niewidoczne i nie zmieniają wrażenia dotyku ekranu. To dobra opcja dla tych, którzy nie chcą, aby ochrona ekranu wpływała na wygląd czy użytkowanie telefonu.

W ostatnich latach popularność zyskało też szkło hybrydowe. To rodzaj ochrony, który łączy cechy szkła hartowanego i folii ochronnej. Jest bardziej elastyczne niż tradycyjne szkło hartowane, co pozwala na lepsze dopasowanie do ekranu, a jednocześnie oferuje solidną ochronę przed uderzeniami.

 

Czy jest sposób na to, aby ekran smartfona nigdy nie uległ uszkodzeniu?

 

Warto też pamiętać, że żadna z tych metod nie jest niezawodna. Szkło hartowane może uratować ekran przy jednym upadku, ale pęka przy następnym. Etui silikonowe może złagodzić uderzenie, ale nie zawsze uratuje telefon, jeśli spadnie na twardą krawędź. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan zabezpieczeń i wymieniać je, gdy są uszkodzone. Na przykład, wymiana szkła hartowanego po pęknięciu to niewielki koszt w porównaniu do wymiany uszkodzonego ekranu smartfona.

Zabezpieczenie telefonu przed upadkiem to kombinacja różnych metod. Szkło hartowane, folie ochronne, etui silikonowe i szkło hybrydowe – każda z tych opcji ma swoje zalety i może pomóc w ochronie Twojego urządzenia. Ważne jest, aby dostosować poziom ochrony do własnych potrzeb i regularnie sprawdzać stan zabezpieczeń. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a koszt wymiany zabezpieczenia jest zazwyczaj znacznie niższy niż naprawa uszkodzonego telefonu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat