Burza emocji na koncercie Universe

Niedziela, 30 lipca 202313
Pogoda pokrzyżowała nieco plany związane z wczorajszym koncertem Universe w ramach Trybunalskiego Grania. Występ musiał zostać przeniesiony z amfiteatru do Miejskiego Ośrodka Kultury z powodu nadciągających grzmotów i błyskawic.

Ładuję galerię...

Muzyczna legenda przyciągnęła tłumy. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury pękała w szwach i niestety nie dla wszystkich fanów grupy Universe wystarczyło w niej miejsca. Nie brakowało wśród nich oburzonych, a nawet wzburzonych, których musiała uspokajać interweniująca policja. Burzy też nie zabrakło. Nawet jeśli nadeszła z opóźnieniem, bo około 21:00, to i tak przerwałaby zaplanowany na półtorej godziny koncert, gdyby odbywał się w plenerze. Decyzja organizatorów o przeniesieniu była więc w pełni uzasadniona i podyktowana względami bezpieczeństwa.


Niektórzy, pomimo braku możliwości wejścia do sali, w skupieniu słuchali piosenek skomponowanych przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha zza otwartych drzwi. Szczęściarze, którzy zmieścili się w środku, bawili się znakomicie. Silne emocje publiczności i muzyków wyczuwało się równie wyraźnie co temperaturę, porównywalną do tej panującej w saunie. Tłum wyśpiewywał wraz z zespołem słowa największych hitów. Latarki w telefonach szły w górę zamiast zapalniczek. No i nie obyło się bez bisów. Wiele zespołów może pozazdrościć takiej intensywnej interakcji z publicznością formacji Universe.

Od dawna nie widziałam, żeby Piotrków się tak bawił! - powiedziała po wyjściu z koncertu jedna z uczestniczek. 

Najczęściej wypowiadanym po występie do naszego redakcyjnego mikrofonu zdaniem było: "To zespół mojej młodości”.  Wiele osób zapewne przeżyło wczoraj powrót do tamtych lat dzięki piosenkom "Tyle chciałem ci dać", "Wołanie przez ciszę" czy "W perły zmienić deszcz". 


Zarówno frontman grupy Henryk Czich jak i Elżbieta Jarszak, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury i organizatorka koncertu zapowiedzieli, że trzeba będzie kiedyś powtórzyć wizytę Universe w Piotrkowie. Trzymamy kciuki za te plany i za to, by następnym razem pogoda pozwoliła na występ plenerowy, na którym dla wszystkich zainteresowanych znajdzie się miejsce.   

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ninakonwerska@gmail. ~ninakonwerska@gmail. (Gość)31.07.2023 22:59

Oczywiście że koncert moich marzeń...czułam się tak jak 30pare lat temu.Klimat byl wspaniały a i nasi mieszkańcy pokazali ze potrafią się bawić.Wspaniały zespół.
Wróciłam do koncertu z Mirkiem. Piotrkow pamieta o Tobie i ja też.Kiedys się wszyscy spotkamy brachu ????

10


mik ~mik (Gość)31.07.2023 14:25

Też jak się dowiedziałem o zmianie miejsca koncertu wyłem mocno żdziwiony bo o 19:30 nad amfiteatrem bylo jeszcze pogodnie i nie zanosilo się na deszcz. Na szczęście udało mi się dostać na salę MOK-u i przeżyć koncert w super atmosferze bez fleszy z piorunów nad głową. Wypada podziękować organizatorom za przezorność a zespołowi z profesjionalizm i dobrą zabawę. Maruderów pytam co by pisali dzisiaj, gdyby burza rozpętała się nad pełnym amfiteatrem i gdyby komuś coś się stało.

04


Jan Kosul Jan Kosulranga30.07.2023 13:16

Konieczna powtórka koncertu, może w auli uczelni akademickiej? Jest więcej miejsc. W MOKu jest ok. 250 miejsc. W amfiteatrze ok. tysiąca osób. Ok. 750 osób musiało się obejść smakiem. Miastu brakuje sali na ok 1.000 osób.

111


Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)30.07.2023 18:32

Byłem i nie widziałem koncertu

20


ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)30.07.2023 13:00

Ludzie dzielą się na tych co rozumią i nie rozumieją. Kiedy burza wisi "na włosku" i prognozy są złowieszcze organizatorowi nie pozostaje nic innego jak zawczasu przenieść imprezę. Takiej decyzji nie podejmuje się 15 minut przed koncertem, tylko minimum kilka godzin wcześniej. To, że przypadkiem nie padało o 20 00 w tej sytuacji niewiele znaczy.

93


Nie było mi dane ~Nie było mi dane (Gość)30.07.2023 16:07

Pani Dyrektor MOK, wystarczyło pomyśleć o głośnikach na zewnątrz. Wszyscy uczestniczyliby w koncercie i mieli miłe wspomnienia. A tak wyszła kicha.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.07.2023 12:56

Szkoda, że organizator nie przeniósł koncertu na hale osiru, gdzie wszyscy mogliby się pomieścić.

121


Toska ~Toska (Gość)30.07.2023 13:42

Poraszka ble ble itp,

22


sik41 sik41ranga30.07.2023 12:42

Nie rozumie jaka pogoda wiele ludzi przyszło na 20:00 nic nie padało było cieplutko

25


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat