Budynki na Zamkowej ponownie na sprzedaż

Strefa FM Środa, 09 marca 20119
Budynki przy ulicy Zamkowej 24 w Piotrkowie, w których miał się znajdować szpital wojewódzki, znów są na sprzedaż.

Instytut Postępowania Twórczego, który jest właścicielem nieruchomości, zamierza się jej pozbyć. - Niestety, jak to w kryzysie, popadliśmy w pewne kłopoty finansowe. Nie jesteśmy w stanie w tej chwili przeprowadzić remontu budynku. W związku z tym, żeby nie stał i nie straszył - jesteśmy gotowi sprzedać go firmie, która mogłaby przeprowadzić tam remont, zagospodarować budynek i przywrócić go do działalności i funkcjonowania gospodarczego - mówi  Gabriel Osiewała, dyrektor finansowy w IPT.

Na działce wystawionej na sprzedaż znajduje się kompleks pięciu budynków w stanie surowym zamkniętym o łącznej powierzchni użytkowej prawie czterech tysięcy m kw. Kompleks często zmieniał właściciela. Ostatecznie trafił do firmy związanej z jedną z łódzkich prywatnych uczelni. Kolejnego szpitala już tam raczej nie będzie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Osiewała ~Osiewała (Gość)29.03.2011 21:27

Ten Osiewała to ma odwagę. do tej pory nie wypłacił zaległych wynagrodzeń. Że takie Coś jak on może spokojnie spać. A może już nie możę?

10


piotrk ~piotrk (Gość)14.03.2011 12:36

W "rzeczonych" budynkach ( dla ułatwienia dodam,że są wykończone w surowej cegle) jeszcze nigdy niczego nie było, nic tam nie funkcjonowało.
w jakich budynkach tam widze tylko jeden budynek z cegły,reszta to budynki po szpitalne.

00


P51 ~P51 (Gość)10.03.2011 11:01

"piotrk" napisał(a):
to po cholere były sprzedawane obiekty instytowi,który teraz chce odsprzedać.Był szpital, przychodnie ,ale komuś to przeszkadzało i przeniesiono przychodnię na Wolborską, gdzie za przeproszeniem d... o d... trze , tak jest tam ciasno.


W "rzeczonych" budynkach ( dla ułatwienia dodam,że są wykończone w surowej cegle) jeszcze nigdy niczego nie było, nic tam nie funkcjonowało.
Najbardziej podoba mi się przeniesienie tam biblioteki - gmach do tego godny...
A że w przychodni na Wolborskiej ciasno...Fakt, ale dyr . Konieczko raczej nie ma takiej kasy na zakup i umieszczenie w tym poradni.
A stare budynki po szpitalu - raczej wszyscy czekają na samoistne zawalenie się...

10


Miś ~Miś (Gość)09.03.2011 16:21

Ktoś na tym forum pisał, że firma która nabyła te nieruchomości jest mocno "dziwna". I wyszło jak zawsze.
Zapewne kupili za bezcen, a teraz sprzedadzą z dużym zyskiem.

10


rudera ~rudera (Gość)09.03.2011 13:34

Jaśnie panujący nam KRZYŚ z Bożej łaski II pseudonim "POMYSŁOWY DOBROMIR ma już zapewne pomysł na te rudere.Jego przyboczni przebąkiwali,że Krzyś ma zamiar zafundować ten obiekcik kościołowi !!! Przecież coś klechom jest winien.

10


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)09.03.2011 13:29

"epiotrkow.pl" napisał(a):
- Niestety jak to w kryzysie, poparliśmy pewne kłopoty finansowe. (...) - mówi Gabriel Osiewała, dyrektor finansowy w IPT.


Jeżeli dyrektor Osiewała mówi takie rzeczy, to faktycznie, instytut miodzio.

10


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)09.03.2011 12:46

Znów na sprzedaż, dobre sobie. Przecież kiedy dopinano sprawę z owym Instytutem Postępowania Twórczego, (mając za nic inne opinie specjalistów od inwestycji, architektury i kultury, w tym pomysł dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej), wszystkim wiadomo było, że IPT ma kryzys i pewne kłopoty finansowe.

10


wkurzony ~wkurzony (Gość)09.03.2011 12:25

Może nasze władze pomyślą o bibliotece.Miejsce idealne.Rozumiem,że kłopotem dla nich byłoby wytłumaczenie się z funduszy wydanych na projekt,ale w budowę i tak już nikt nie wierzy.Samo przeprowadzenie badań po dawnych budynkach poklasztornych to grube pieniądze i chyba lata jeśli chodzi o czas.

10


piotrk ~piotrk (Gość)09.03.2011 12:16

to po cholere były sprzedawane obiekty instytowi,który teraz chce odsprzedać.Był szpital, przychodnie ,ale komuś to przeszkadzało i przeniesiono przychodnię na Wolborską, gdzie za przeproszeniem d... o d... trze , tak jest tam ciasno.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat