Advertisement

Bohaterski czyn 17-latka doceniony

Wtorek, 30 marca 202133
17-letni Mateusz, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego pomógł starszej kobiecie, która padła ofiarą złodziejki. Nieuczciwa 41-latka zabrała seniorce portfel. Młody mieszkaniec miasta ruszył w pościg za sprawczynią kradzieży, zakończony odzyskaniem własności 75-latki. Za swoje zachowanie został nagrodzony m.in. przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

Ładuję galerię...

Z ustaleń policjantów wynika, że 75-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, robiła zakupy w kiosku Ruchu przy ul. Słowackiego. Podczas ich pakowania, położyła portfel z dokumentami na ladzie kiosku. Było w nim też 2200 zł. W pewnym momencie do lady doszła 41-letnia kobieta, która złapała portfel, a następnie zaczęła uciekać. - Usłyszałem krzyk, więc postanowiłem pomóc. Rozejrzałem się w lewo, prawo i zauważyłem uciekającą kobietę. Ruszyłem za nią i udało się ją złapać. Niedługo później dołączyła do nas starsza pani, której oddałem jej własność. Cieszę się z tego, że mogłem pomóc. Sam straciłem babcię, więc to dla mnie ważne. Nie zastanawiałem się długo nad reakcją w tej sytuacji - powiedział nam Mateusz Siekacz, na co dzień uczący się w piotrkowskim IV LO w Piotrkowie Trybunalskim. Dumy z postawy syna, nie kryje jego mama, - To wspaniałe co zrobił. Chciałoby się, by wszyscy młodzi ludzie brali przykład z zachowania Mateusza. Syn lubi pomagać, lubi ludzi i jest uczulony na krzywdę innych - relacjonuje pani Ewa.


Zachowanie 17-letniego piotrkowianina, docenił też Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. - Ten młody człowiek wykazał się niesamowitą reakcją, która powinna być tak naprawdę normą.  Mimo, że często mówi się o panującej w społeczeństwie znieczulicy, to tu mamy do czynienia z przykładem postawy obywatelskiej. Taką empatią powinien wykazywać się każdy. Jest to zachowanie godne dostrzeżenia i pochwały. Dziękujemy zarówno temu młodemu człowiekowi, jak i jego rodzicom za jego wychowanie - mówił gospodarz miasta.

 

Mateusz zatrzymał nieuczciwą kobietę, by następnie przekazać ją w ręce policjantów. Jego działanie chwalą również oni. - To na pewno było traumatyczne przeżycie dla starszej pani, która mogła stracić dużą kwotę pieniędzy. Jednak dzięki dzielnemu 17-latkowi udało się do tego nie dopuścić. Zamiast wyjmować telefon komórkowy, by nagrać zdarzenie, on postanowił działać. To nie jest dzisiaj powszechne zachowanie - mówi insp. Krzysztof Dąbrowski, komendant piotrkowskiej Policji. 

 

Jedną z najszczęśliwszych osób w całej tej sytuacji jest 75-letnia pani Elżbieta, dla której chwile grozy, zakończyły się na szczęście tylko na złych wspomnieniach. - To było dla mnie okropne przeżycie. Szybko zorientowałam się, że ukradziono mi portfel, wybiegłam z kiosku, ale złodziejka była już daleko. Na szczęście na moje wołanie o pomoc, odpowiedział Mateusz. Ściskam go z całej siły - choć ze względu na pandemię na odległość - i dziękuję.

 

17-letni Mateusz Siekacz odebrał we wtorek (30.03) list z gratulacjami i podziękowaniami za swoją postawę od władz miasta. Nie zabrakło również innych upominków, wśród których znalazł się m.in. prezent od pani Elżbiety.


Zainteresował temat?

6

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)31.03.2021 06:12

Co to za szopki ?? 3 fala, stan klęski a tutaj takie cyrki ??
Chyba można było się wstrzymać z takimi spotkaniami - skoro nie można pójść do fryzjera to jakim cudem kilka obcych osób może sobie podawać ręce ??
Najbardziej dziwi brak złodziejki - powinno pokazywać się gęby takich przestępców, ale jak widać nikomu na tym nie zależy

51


zcz ~zcz (Gość)01.04.2021 18:20

taka powinna być normalna reakcje ale teraz to rzadkość. kiedyś bohaterskim wyczynem to było uratowanie życia.

40


Wiem, co mówię ~Wiem, co mówię (Gość)30.03.2021 21:43

To narobił sobie. Nie przyjmą go nigdzie do pracy.

213


Teofil ~Teofil (Gość)31.03.2021 14:36

Refleks i odwaga licealisty godna pochwały. Ja jednak zapytam gdzie byli inni przechodnie, przyglądali się jak się sytuacja rozwinie?

20


Ania12345#$& ~Ania12345#$& (Gość)01.04.2021 10:00

Postawa godna naśladowania. Gratuluję rodzicom takiego syna.

10


mmmmmmm ~mmmmmmm (Gość)31.03.2021 08:39

Brawo chłopaku!!!!

60


gosc555 ~gosc555 (Gość)31.03.2021 00:30

Mlody,to jeszcze zmadrzeje...A na serio to szacun,ze w tym zas...ym grajdolku jeszcze sa porzadni ludzie.Brawo mlody,tak trzymaj jak najdluzej zanim zycie Cie zmieni.

50


Złodziej w firmie ~Złodziej w firmie (Gość)30.03.2021 18:52

Kradli kradną ale miejmy nadzieję , że już kraść nie będą. Wszyscy wiedzą i nic nie robią. Dziwny ten świat jak ,to leciało w piosence.

50


AuTOr ~AuTOr (Gość)30.03.2021 13:00

A może ta kobieta która chciała ukraść portfel, miała dzieci na utrzymaniu bo przez pandemie straciła pracę. Pomyślał ktoś o tej kobiecie ignoranci?

147


Qbuuu ~Qbuuu (Gość)30.03.2021 14:08

Brawo dla młodego człowieka. Jest jeszcze nadzieja dla naszego narodu.

180


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat