Bohaterski czyn 17-latka doceniony

Wtorek, 30 marca 202133
17-letni Mateusz, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego pomógł starszej kobiecie, która padła ofiarą złodziejki. Nieuczciwa 41-latka zabrała seniorce portfel. Młody mieszkaniec miasta ruszył w pościg za sprawczynią kradzieży, zakończony odzyskaniem własności 75-latki. Za swoje zachowanie został nagrodzony m.in. przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

Ładuję galerię...

Z ustaleń policjantów wynika, że 75-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, robiła zakupy w kiosku Ruchu przy ul. Słowackiego. Podczas ich pakowania, położyła portfel z dokumentami na ladzie kiosku. Było w nim też 2200 zł. W pewnym momencie do lady doszła 41-letnia kobieta, która złapała portfel, a następnie zaczęła uciekać. - Usłyszałem krzyk, więc postanowiłem pomóc. Rozejrzałem się w lewo, prawo i zauważyłem uciekającą kobietę. Ruszyłem za nią i udało się ją złapać. Niedługo później dołączyła do nas starsza pani, której oddałem jej własność. Cieszę się z tego, że mogłem pomóc. Sam straciłem babcię, więc to dla mnie ważne. Nie zastanawiałem się długo nad reakcją w tej sytuacji - powiedział nam Mateusz Siekacz, na co dzień uczący się w piotrkowskim IV LO w Piotrkowie Trybunalskim. Dumy z postawy syna, nie kryje jego mama, - To wspaniałe co zrobił. Chciałoby się, by wszyscy młodzi ludzie brali przykład z zachowania Mateusza. Syn lubi pomagać, lubi ludzi i jest uczulony na krzywdę innych - relacjonuje pani Ewa.


Zachowanie 17-letniego piotrkowianina, docenił też Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. - Ten młody człowiek wykazał się niesamowitą reakcją, która powinna być tak naprawdę normą.  Mimo, że często mówi się o panującej w społeczeństwie znieczulicy, to tu mamy do czynienia z przykładem postawy obywatelskiej. Taką empatią powinien wykazywać się każdy. Jest to zachowanie godne dostrzeżenia i pochwały. Dziękujemy zarówno temu młodemu człowiekowi, jak i jego rodzicom za jego wychowanie - mówił gospodarz miasta.

 

Mateusz zatrzymał nieuczciwą kobietę, by następnie przekazać ją w ręce policjantów. Jego działanie chwalą również oni. - To na pewno było traumatyczne przeżycie dla starszej pani, która mogła stracić dużą kwotę pieniędzy. Jednak dzięki dzielnemu 17-latkowi udało się do tego nie dopuścić. Zamiast wyjmować telefon komórkowy, by nagrać zdarzenie, on postanowił działać. To nie jest dzisiaj powszechne zachowanie - mówi insp. Krzysztof Dąbrowski, komendant piotrkowskiej Policji. 

 

Jedną z najszczęśliwszych osób w całej tej sytuacji jest 75-letnia pani Elżbieta, dla której chwile grozy, zakończyły się na szczęście tylko na złych wspomnieniach. - To było dla mnie okropne przeżycie. Szybko zorientowałam się, że ukradziono mi portfel, wybiegłam z kiosku, ale złodziejka była już daleko. Na szczęście na moje wołanie o pomoc, odpowiedział Mateusz. Ściskam go z całej siły - choć ze względu na pandemię na odległość - i dziękuję.

 

17-letni Mateusz Siekacz odebrał we wtorek (30.03) list z gratulacjami i podziękowaniami za swoją postawę od władz miasta. Nie zabrakło również innych upominków, wśród których znalazł się m.in. prezent od pani Elżbiety.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)31.03.2021 06:12

Co to za szopki ?? 3 fala, stan klęski a tutaj takie cyrki ??
Chyba można było się wstrzymać z takimi spotkaniami - skoro nie można pójść do fryzjera to jakim cudem kilka obcych osób może sobie podawać ręce ??
Najbardziej dziwi brak złodziejki - powinno pokazywać się gęby takich przestępców, ale jak widać nikomu na tym nie zależy

51


zcz ~zcz (Gość)01.04.2021 18:20

taka powinna być normalna reakcje ale teraz to rzadkość. kiedyś bohaterskim wyczynem to było uratowanie życia.

40


Wiem, co mówię ~Wiem, co mówię (Gość)30.03.2021 21:43

To narobił sobie. Nie przyjmą go nigdzie do pracy.

213


Teofil ~Teofil (Gość)31.03.2021 14:36

Refleks i odwaga licealisty godna pochwały. Ja jednak zapytam gdzie byli inni przechodnie, przyglądali się jak się sytuacja rozwinie?

20


Ania12345#$& ~Ania12345#$& (Gość)01.04.2021 10:00

Postawa godna naśladowania. Gratuluję rodzicom takiego syna.

10


mmmmmmm ~mmmmmmm (Gość)31.03.2021 08:39

Brawo chłopaku!!!!

60


gosc555 ~gosc555 (Gość)31.03.2021 00:30

Mlody,to jeszcze zmadrzeje...A na serio to szacun,ze w tym zas...ym grajdolku jeszcze sa porzadni ludzie.Brawo mlody,tak trzymaj jak najdluzej zanim zycie Cie zmieni.

50


Złodziej w firmie ~Złodziej w firmie (Gość)30.03.2021 18:52

Kradli kradną ale miejmy nadzieję , że już kraść nie będą. Wszyscy wiedzą i nic nie robią. Dziwny ten świat jak ,to leciało w piosence.

50


AuTOr ~AuTOr (Gość)30.03.2021 13:00

A może ta kobieta która chciała ukraść portfel, miała dzieci na utrzymaniu bo przez pandemie straciła pracę. Pomyślał ktoś o tej kobiecie ignoranci?

147


Qbuuu ~Qbuuu (Gość)30.03.2021 14:08

Brawo dla młodego człowieka. Jest jeszcze nadzieja dla naszego narodu.

180


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat