Advertisement

Bezpodstawnie wzywali policję. Nie unikną kary

PolicjaBełchatów Piątek, 31 marca 20234
Każdego dnia policjanci reagują na każdy sygnał dotyczący informacji, że czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. Niestety zdarzają się sytuacje, że stróże prawa wyjeżdżają też na akcje, będące skutkiem fałszywych zgłoszeń, głupich żartów, czy też bezpodstawnych wezwań. W tym czasie ktoś faktycznie może potrzebować pomocy. Kolejne przykłady nieodpowiedzialnego telefonowania pod numer alarmowy 112 płyną z Bełchatowa.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Bezpodstawne wezwania mocno utrudniają pracę służb mundurowych. Takie wyjazdy wydłużają czas reakcji m.in. policjantów w sytuacjach, w których gdzieś faktycznie potrzebna jest pomoc.

 

28 marca kwadrans po godzinie 18.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który został pobity i potrzebuje pomocy, a sytuacja rzekomo miała miejsce w jednej z posesji w miejscowości Kurówek na terenie gminy Zelów.

Pod wskazanym adresem natychmiast pojawili się policjanci z Zelowa. Szybko jednak okazało się, że wzywający pomoc służb 51-latek kłamie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W takim stanie dzwonił już w przeszłości na numer 112, informując o sytuacjach, które w rzeczywistości nie miały miejsca. Ostatecznie policjanci skierowali wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Kolejne bezpodstawne wezwanie policji miało miejsce  30 marca 2023 roku. Dyżurny policji tuż przed 3.00 w nocy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zagrożenia życia i zdrowia osób przebywających w mieszkaniu na ulicy Słowackiego w Bełchatowie.

Z informacji wynikało, że pod adresem wydobywa się zapach chemikaliów, a zgłaszający źle się czuje. Policjanci, którzy natychmiast pojawili się pod adresem szybko ustalili, że zgłoszenie było „żartem” 22-latka - dodaje nadkom. Kaszewska. 

 

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za bezpodstawne wezwanie interwencji.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)31.03.2023 14:06

Jakie to całe towarzystwo poważne.Czasem trzeba pożartować w tym smutnym jak ** mieście.

04


Żywiciel 112 ~Żywiciel 112 (Gość)31.03.2023 10:18

Każdy ma prawo tam dzwonić bo pracują za nasze podatki

06


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)31.03.2023 10:22

Za takiego typu żarty w Belgii już by siedział w więzieniu

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat