Będą nowe parkometry w Piotrkowie. Jakie zmiany czekają kierowców?

Piątek, 23 lutego 202454
Na piotrkowskich ulicach pojawią się nowe parkometry. To efekt niedawno rozstrzygniętego przetargu dotyczącego wyboru operatora Strefy Płatnego Parkowania, którym nadal będzie firma City Parking Group S.A.z Grudziądza.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Jak wyjaśniają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, przetarg na wybór nowego operatora stworzył możliwość wymiany parkometrów na nowe. Operator Strefy Płatnego Parkowania będzie je wymieniać w najbliższy czwartek (29 lutego). 


Urządzenia mają być bardziej nowoczesne i jeszcze bardziej wykorzystywać energię słoneczną. Wprowadzona zostanie także jedna istotna zmiana dla kierowców. Będzie możliwość przedłużania biletów.

Wystarczy, że podejdziemy do parkometru, wpiszemy numer rejestracyjny pojazdu, a urządzenie automatycznie wyszuka nam aktywny bilet. Trzeba wybrać funkcję przedłużania biletu i wrzucić odpowiednią kwotę, a urządzenie wydrukuje nam nowy bilet, który przedłuża czas od momentu zakończenia starego biletu, a nie od momentu zakupu przedłużenia. Nie będzie straty wynikającej z różnicy między zakupem starego biletu a zakupem nowego - wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

Nowe parkometry mają działać zdecydowanie płynniej, niż te, które dotychczas funkcjonują na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie. Na ten fakt narzekało wielu kierowców korzystających z płatnych parkingów na terenie miasta.

Będą one dużo bardziej nowoczesne, sprawniejsze i przyjazne do obsługi. Co ważne, te manualne przyzwyczajenia kierowców pozostaną i nie trzeba się będzie uczyć ich obsługi na nowo. Będą wyposażone w lepsze, bardziej czytelne wyświetlacze - dodaje Karol Szokalski.

Co ważne, pojawi się nowy parkometr przy al. Armii Krajowej na odcinku od ulicy Słowackiego do Szkolnej. Tam opłaty pobierane będą od 1 marca.

 


Bez zmian pozostaje także siedziba biura Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie. Obsługa klientów nadal będzie prowadzona przy ulicy Słowackiego 20. Zmianie nie ulegają także opłaty za parkowanie. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

11


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dyro ~Dyro (Gość)26.02.2024 20:20

żarówki na ulicach wymienić nie potraficie, a co dopiero taki parkometr postawić. Kiedy ten człowiek przestanie utrudniać życie Piotrkowian?

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.02.2024 10:47

A w Tomaszowie hybrydy parkują za darmo i śmieci wywożą im za 19 zł

70


Włodziu ~Włodziu (Gość)24.02.2024 10:31

Wysoka podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta Chojniaka (o 78 proc.) i gigantyczne podwyżki diet radnych Piotrkowa (nawet o 149 procent!) uchwaliła ,,Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wyniki kopertowego głosowania podał na sesji korespondencyjnej w środę, 24.11.2021, przewodniczący RM Marian Błaszczyński.,,
W najbliższych wyborach powiedzmy tym ludziom stanowcze NIE i nie wybierajmy ich na kolejne 4 lata.

60


franco ~franco (Gość)25.02.2024 09:23

Nie używam parkometrów jakby co.

40


wojciech ~wojciech (Gość)23.02.2024 12:55

A takie głupie pytanie po co do obsługi parkowanie potrzebna jest zewnętrzna firma i to z Grudziądza ? Parkometry i parkowanie powinno być obsługiwane przez urząd miasta i kasa powinna zostawać w mieście a nie być wyprowadzana do firm zewnętrznych i to w dodatku z drugiego końca Polski

140


Rkk ~Rkk (Gość)24.02.2024 17:04

Tragiczne to miasto...

40


podatnik ~podatnik (Gość)24.02.2024 00:22

płacimy podatki a jeszcze zdzierają za parkowanie, niedługo za oddychanie a na koniec nie będzie miał kto płacić podatków

90


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.02.2024 08:32

Nowe parkomaty nowe koszty nowe obciążenia dla mieszkańców czy może Urząd Miasta pomyśli o tym że w innych miastach niż Piotrków Trybunalski samochody hybrydowe nie płacą za parkowanie że daje się czas mieszkańcom na funkcjonowanie bez parkomatu na przykład parkomaty działają od 10:00 do 18:00 są takie miasta Panie prezydencie nie łupi się własnych współmieszkańców a nie tylko kasa kasa kasa mam pytanie ile razy pan panie prezydencie zapłacił za parkowanie strzelam nigdy a pastwi się pan nad mieszkańcami jakby byli niepotrzebni temu miastu

30


mieszkańcyEP ~mieszkańcyEP (Gość)23.02.2024 21:41

W Piotrkowie Tryb. jest wiele do zmian. Należy zmienić zarządzających miastem. Wybudować bezpłatne parkingi dla mieszkańców. Stworzyć miejsca pracy, poprzez znaczące inwestycje. Wyremontować zniszczone nawierzchnie ulic i chodników. Zmienić podejście włodarzy do mieszkańców. Zahamować wzrost różnego rodzaju stałych opłat. Zadbać o coraz to większą liczbę seniorów.

62


słuszne ~słuszne (Gość)24.02.2024 10:40

czy są jeszcze darmowe miejsca do parkowania dla mieszkańców w PT ,co z 1 darmową godziną ? tak głosowaliście TAK MACIE

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat