Archiwum otwiera swe podwoje

Archiwum Państwowe Piotrków Niedziela, 24 września 20232
Kolejna odsłona Dnia Archiwisty zbliża się wielkimi krokami. W Piotrkowie Trybunalskim będzie można zapoznać się z sylwetką piotrkowianina Michała Rawity Witanowskiego, a dodatkowo wziąć udział w interesujących prelekcjach, czy specjalnie na tę okazję przygotowanej grze archiwalnej.
archiwum ePiotrkow.pl archiwum ePiotrkow.pl

W tym roku Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim obchody święta archiwistów przeprowadzi już w 29 września, tj. w piątek. Jest to podyktowane dużym zainteresowaniem ze strony szkół średnich z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.

Historycznym punktem odniesienia tym razem jest postać Michała Rawity Witanowskiego, którego 80-ta rocznica śmierci przypada właśnie w 2023 r. Poprzez ukazanie postaci piotrkowskiego farmaceuty, ale również regionalisty i krajoznawcy, pragniemy zachęcić uczestników wydarzenia do pogłębiania swoich historycznych pasji, a przede wszystkim do prowadzenia archiwów rodzinnych i kształtowania wrażliwości na dokumenty, fotografie i inne materiały, jako źródła historyczne - podkreślają piotrkowscy archiwiści.

 

Główną atrakcją będzie gra archiwalna pt. „Przystanek RAWITA", podczas której uczestnicy – drużynowo lub indywidualnie będą rozwiązywać zadania, prezentujące różne zainteresowania i pasje Michała Rawity Witanowskiego.

 

Warto pamiętać, że w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim przechowywana jest spuścizna po zasłużonym piotrkowianinie. Dzień Archiwisty 2023 odbędzie się tym razem 29.09.2023 r. w godz. 10:00-16:00 w siedzibie archiwum, przy ul. Jerozolimskiej 29.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_ola ~goœć_ola (Gość)24.09.2023 18:26

Super pomysł. Wreszcie ktoś pomyślał o tym wybitnym człowieku. Michał Rawita Witanowski był niezwykle zasłużony dla Piotrkowa. Szkoda, że nasze miasto tak niewiele zrobiło dla upamiętnienia Michała Rawity Witanowskiego

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat