Aplikacja "Szambo.online" ułatwi kontrolę gospodarowania nieczystościami

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 25 czerwca 202425
Właściciele nieruchomości niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej, na której znajduje się bezodpływowy zbiornik nieczystości lub przydomowa oczyszczalnia ścieków, będą mogli wygodnie zarządzać nieczystościami ciekłymi za pomocą aplikacji "szambo.online". Już wkrótce otrzymają listownie ulotkę dotyczącą aplikacji oraz SMS z kodem weryfikacyjnym. Dzięki "szambo.online" można m.in. sprawdzić, kiedy należy zaplanować wywóz nieczystości, zamówić wóz asenizacyjny czy wygodnie zapłacić za usługę.

W Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego trwa kontrola w zakresie spełnienia obowiązku przez właścicieli nieruchomości wynikającego z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U.2024.399). Aby ułatwić właścicielom nieruchomości wypełnienie powyższego obowiązku, została opracowana ulotka z kodem weryfikującym „szambo.online”, która zostanie dostarczona właścicielom nieruchomości listownie w najbliższych dniach. Ponadto, każdy właściciel nieruchomości podlegający temu obowiązkowi otrzyma sms-em kod weryfikacyjny do aplikacji „szambo.online”.

 

Kontrola dotyczy przyłączenia się do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadkach, gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych bądź w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania przepisów odrębnych. Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się nieczystości ciekłych, są zobowiązani do udokumentowania w formie umowy oraz dowodów uiszczania opłat za korzystanie z usług opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków, oraz transportu nieczystości ciekłych.

 

Aby ułatwić właścicielom nieruchomości wypełnienie powyższego obowiązku, została opracowana ulotka z kodem weryfikującym „szambo.online”, która zostanie dostarczona właścicielom nieruchomości listownie w najbliższych dniach. Ponadto, każdy właściciel nieruchomości podlegający temu obowiązkowi otrzyma sms-em kod weryfikacyjny do aplikacji „szambo.online”.

 

W przypadku niezainstalowania aplikacji „szambo.online” należy dostarczyć umowę oraz dowody opłat za usługę (rachunki/faktury/paragony potwierdzające cykliczność odbioru nieczystości ciekłych z nieruchomości) oraz dokument informujący o ilości zużytej wody za ostatnie dwa kwartały do Urzędu Miasta, ul. Szkolna 28, pokój nr 208 lub 209 w godz. 8:00-15:00. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Pracownikami Urzędu Miasta – ul. Szkolna 28, II piętro, pokój 208 lub 209, tel.: 44 732-30-27, 44 732 18 47, 44 732 18 22

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Karuzela śmiechu. ~Karuzela śmiechu. (Gość)25.06.2024 11:40

Mam pytanie natury prawnej - na jakiej podstawie urząd miasta przekazuje mój numer telefonu prywatnej firmie.

180


Hmmm ~Hmmm (Gość)25.06.2024 23:02

Dla mnie spoko. Przynajmniej skończy się wylewanie ścieków do rowów i na pola,bo brak FV będzie od razu widoczny. Sam mam oczyszczalnie przydomowa i jakoś nie widzę problemu, żeby wrzucić parę dokumentów z wywozu osadów w apkę.

41


paździoch ~paździoch (Gość)25.06.2024 15:38

To ja mam chodzić po urzędach z dokumentami? A kto zapłaci mi za dojazdy, a kto zapłaci mi za wolne??? Pracodawcy to nie interesuje a urzędasy jak mają sprawę to niech się pofatygują do mnie, to oni mają sprawę do mnie a nie ja do nich. I jeszcze przechowywanie dokumentów - a kto mi za to zapłaci?
Gminy przez lata przejadły pieniądze na kanalizację a teraz szukają jeleni. Mam szambo i czekam od lat na podłączenie do kanalizacji która buduję się od wielu lat czyli dalej nie istnieje. Gdzie są pieniądze które gminy miały przeznaczyć na kanalizacje ? Prokuratury powinny tym się zająć a nie kontrolami prywatnych domów.
Prawnie powinno to być tak skonstruowane, że każdy właściciel domu z szambem płaci firmie dostarczającej wodę również za ścieki, tak jak budynki skanalizowane, a obowiązkiem firmy (gminy) powinno być te ścieki odebrać i wywieźć do oczyszczalni. To firmy komunalne powinny mieć samochody asenizacyjne, lub umowy podpisane z firmami prywatnymi, a obowiązkiem właściciela powinno być tylko dopuszczenie takiego samochodu na posesję w celu odbioru nieczystości.

90


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)25.06.2024 09:50

"Szambo online" - dzień mam już gotowy!
Wnoszę o przyznanie pokojowej nagrody Nobla dla twórcy nazwy.

171


PytaM ~PytaM (Gość)25.06.2024 17:05

To coś o obenej koalicji rządzącej?

70


Maruda ~Maruda (Gość)25.06.2024 12:13

A ile będzie kosztować obsługa tej aplikacji i kto poniesie koszta

70


Antyplatformiak ~Antyplatformiak (Gość)25.06.2024 13:28

Koalicja 13 grudnia utworzyła tę błyszczącą nazwę? Czy błyskotliwa Gosia?

80


'rozdajemy uśmiechy' ~'rozdajemy uśmiechy' (Gość)25.06.2024 12:39

Szpiegowska aplikacja kolesi, może pomyślicie o zorganizowaniu miejsc pracy dla mieszkańców, może jakiś inwestor z inicjatywą, bo tu to dopiero 'drodzy' samorządowcy stworzyliście szambo, siedząc na wygodnych krzesłach przez nas opłacanych.

61


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)25.06.2024 11:43

Umnie już działa, za każdym razem Tusk mi się pojawia gdy korzystam z aplikacji

90


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.06.2024 11:14

Bardzo twórcze, proponuję poszerzyć o składowiska śmieci które działają pod Egidą Urzędu Miasta i ponoć robią to zgodnie z przepisami i są porozrzucane w różnych punktach naszego miasta. Aż śmierdzi

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat