Reklama

Absolutorium za budżet i wotum zaufania dla prezydenta. W środę ważna sesja

ePiotrkow Środa, 29 maja 201925224
Przed radnymi Piotrkowa ważna sesja. 29 maja zajmują się nie tylko sprawozdaniem z wykonania budżetu za miniony rok, ale też - po raz pierwszy - uchwałą w sprawie udzielenia prezydentowi wotum zaufania.
fot. A. Stańczyk

Zanim radni zajmą się uchwałą absolutoryjną, dyskutowali o raporcie o stanie miasta za rok 2018, który został ostatnio opublikowany. Udzielili też prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wotum zaufania. 16 radnych było za, 5 przeciw. 

 

- Ta instytucja udzielania wotum zaufania prezydentom, burmistrzom i wójtom pojawiła się w nowej ustawie o samorządzie terytorialnym. Po raz pierwszy w tej kadencji zostanie to zastosowane. Podstawą udzielenie wotum jest sporządzony przez prezydenta raport o stanie miasta za rok 2018 , który uwzględnia sprawozdanie z realizacji polityk, strategii, zawiera dane demograficzne i finansowe czyli obejmuje swoim opracowaniem całokształt funkcjonowania miasta. To jest podstawą do debaty i w wyniku niej radni formułują wniosek o udzielenie wotum zaufania dla prezydenta – wyjaśnia Bogdan Munik, sekretarz miasta.

 

Kolejne uchwały, które znalazły się w programie sesji to m.in. zmiany w budżecie miasta na rok 2019, a także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Tradycyjnie już w porządku obrad znalazł się projekt uchwały radnych PiS dotyczący pozbawienia radnych Piotrkowa przywileju darmowych przejazdów miejskimi autobusami.

 

Obrady możecie śledzić na żywo w internecie (rada.piotrkow.pl). 


Zainteresował temat?

2

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o ~o (Gość)29.05.2019 10:22

przedszkolanka jest deBest,telefonem sie bawi na całego

50


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)29.05.2019 10:23

Przecież z góry wiadomo jaki będzie wynik głosowania to po co o tym jeszcze wspominać na portalu?!

60


onn ~onn (Gość)29.05.2019 09:51

Sergiusz S. na prezydenta !!!

50


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat