TERAZ-2°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

245 mln zł  na  instalację urządzeń do pozyskiwania odnawialnych źródeł energii. 18 milionów dla Aleksandrowa

A.Wolski
Artur Wolski sob., 1 marca 2025 08:24
W województwie łódzkim, na prywatnych posesjach  już wkrótce licznie powstaną:  nowe instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne oraz kotły na biomasę; urządzenia będą zakupione za środki unijne. Instalacje staną w 22 gminach województwa łódzkiego. W piątek przedstawiciele  Zarządu Województwa Łódzkiego i  wyróżnionych gmin podpisywali umowy na realizację projektów. 18 milionów przypadnie gminie Aleksandrów w powiecie piotrkowskim.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

- Bardzo się cieszymy z otrzymanego dofinansowania na rozwój odnawialnych źródeł energii w naszej gminie. To ogromny krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który pozwoli nam nie tylko obniżyć koszty energii, ale także zadbać o środowisko i przyszłość naszych mieszkańców. Inwestycja w nowoczesne technologie, takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła, to dowód na to, że nasza gmina stawia na innowacje i ekologię. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu i wierzymy, że przyniesie on korzyści zarówno mieszkańcom, jak i całemu regionowi - mówi wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot.

- Konkurs wymagał podwójnego sprawdzenia - powiedział do samorządowców Piotr Wojtysiak Wicemarszałek Województwa Łódzkiego  i dodał - wpłynęła ogromna ilość wniosków, tak naprawdę wygrali mieszkańcy województwa łódzkiego, bo chcą zakładać urządzenia do pozyskiwania odnawialnej energii; dziękuję i liczę na to, że ten proces będzie narastał, a  świadomość ekologiczna systematycznie rosła – powiedział wicemarszałek Piotr Wojtysiak.


Projekt ten koncentruje się na zwiększeniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE), co przyczyni się do zmniejszenia uzależnienia od tradycyjnych źródeł energii oraz poprawy jakości powietrza. W ramach realizacji zadania, gmina Aleksandrów planuje zainstalować nowoczesne technologie OZE, w tym kolektory słoneczne, a także pompy ciepła. Tego typu inwestycje nie tylko wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, ale również pozwolą na długoterminowe oszczędności związane z obniżeniem kosztów energii. Poprawa jakości środowiska naturalnego będzie skutkowała podniesieniem potencjału gminy w zakresie turystyki oraz rozwojem przedsiębiorczości.

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 7

    ~Sulejow8aninek (gość)

    01.03.2025 18:05

    Sulejów znowu nic. Ale co się dziwić jak ,,specjalista" od dotacji jest teraz sekretarzem gminy. Zwolniony z m.in. za nieudolność z Mniszków schronienie znalazł w Sulejowie. Powodzenia Krzysiu


    ~Wulkanizacja (gość)

    01.03.2025 15:44

    Od przyszłego roku chyba nie można palić oponami.


    ~Kamyki (gość)

    01.03.2025 09:36

    A sulejow tylko gdzie?



    ~termit (gość)

    01.03.2025 09:18

    Dziwne to im więcej OZE tym droższy prąd, a elektrowni węglowych nie ubywa!? Ba jak Niemcy uzyskają koncesje na wydobywanie węgla w Polsce ta prawdopodobnie zacznie ich przybywać!? No a jak wybudują atom to prąd będzie takim luksusem, na który będzie stać bardzo niewielu!?


    ~OZEsty (gość)

    01.03.2025 08:51

    To OZE to jak łapanie deszczówki zamiast wykopania studni. Ufoludki jak na to patrzą to się śmieją. Ludzie cofają się w rozwoju.



    reklama

    Dla Ciebie

    -2°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio