Azoty Puławy zrewanżowały się Piotrkowianinowi

PiotrkowianinKraj Czwartek, 21 marca 20198
W listopadzie Piotrkowianin pokonał Azoty Puławy, w środę zespół z województwa lubelskiego zrewanżował się, wygrywając we własnej hali 31:27 (14:11).

W pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu, ale pod koniec tej części spotkania gospodarze wypracowali trzybramkową przewagę. Już trzy minuty po wznowieniu było 15:15, a chwilę później, po rzucie Bartosza Nastaja Piotrkowianin objął prowadzenie 16:15. W 42. minucie zespół Zbigniewa Markuszewskiego nieco przyśpieszył i wypracował przewagę. Dziesięć minut przed końcem meczu było 25:20, a w 57. minucie spotkania 30:24. W końcówce dwa rzuty karne Piotra Swata i bramka Bartosza Nastaja pozwoliły nieco zniwelować różnicę.

Kolejny mecz dopiero w piątek, 29 marca, Piotrkowianin podejmie wówczas Energę MKS Kalisz. Spotkanie rozpocznie się o 18:30 i będzie transmitowane na antenie stacji nc+.

Azoty Puławy 31:27 (14:11) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho - Swat 8/5, Surosz 6, Nastaj 5, Kaźmierczak 3, Pacześny 2, Szopa 2, Sobut 1, Mróz, Iskra.