Od poniedziałku nasi czytelnicy zasypują nas pytaniami o dalsze losy modernizacji Szkoły Podstawowej nr 12. Udało nam się ustalić, że umowa z wykonawcą nie została jeszcze podpisana. W Urzędzie Miasta cały czas trwają procedury przetargowe.
Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich oraz w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Trzepnicy. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym przygotowali okolicznościowe akademie.
Trwają zawansowane prace budowlane przy budynku świetlicy wiejskiej w Grabostowie w gminie Gorzkowice. W ramach trwających prac aktualnie wykonywana jest podbitka, opaska wokół budynku oraz wykończenie łazienek i kuchni.
Spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej nr 12 w Piotrkowie z władzami miasta odbyło się w środowe popołudnie. Tematem był zakrojony na dużą skalę remont placówki, który na 10 miesięcy ma wyłączyć ją z użytkowania. Krążące wśród rodziców informacje, że uczniowie przez ten czas mają uczyć się w innych placówkach, nawet w godzinach popołudniowych budziły obawy i niezadowolenie.
Za nami jubileusz 25-lecia Technikum Hodowli Koni w Wolborzu. W związku z tym wyjątkowym świętem szkołę odwiedzili absolwenci z całej Polski oraz miłośnicy koni.
Po miesiącach problemów w końcu udało się znaleźć wykonawcę termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 12. Prace mają się rozpocząć już niebawem. Zakres remontu jest ogromny, więc pojawia się pytanie: co z uczniami szkoły?
W czwartek na boisku III Liceum Ogólnokształcącego odbyła się gala wręczenia Juliuszów, czyli otrzęsiny dla klas pierwszych. Impreza została zorganizowana przez samorząd uczniowski.
Kto zabrał misia - to tytuł pogadanki, jaką piotrkowscy policjanci przeprowadzili z najmłodszymi w jednym z piotrkowskich przedszkoli. Funkcjonariusze drogówki rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a policjantka z wydziału dochodzeniowo – śledczego w zainscenizowanej historii o kradzieży misia przybliżyła milusińskim pracę technika kryminalistyki.
Sadzenie drzew, zwłaszcza w obliczu zachodzących zmian klimatycznych, to jedno z najważniejszych działań ekologicznych. Wiedzą o tym także przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach, które w tym roku wzięły udział w prezydenckiej akcji #sadziMy.
Początek jesieni to czas na wykopki. Te tradycyjne, z motykami i koszykami, zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Do współpracy przy zbieraniu ziemniaków zaproszono starostę powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiak, wicestarostę Dariusza Magacza oraz radnego powiatowego Krzysztofa Mroczkowskiego.