11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek w Piotrkowie odbyły się oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
Choć piotrkowscy archiwiści przenoszą się tymczasowo z obecnej siedziby przy ul. Toruńskiej do synagogi, ich docelowym miejscem będą obiekty przy ul. Batorego 10. Konieczna jest jednak ich modernizacja.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Ekspozycja pokazuje rolę Piotrkowa w okresie I wojny światowej jako prężnego ośrodka niepodległościowego, którego filarem były Legiony Polskie.
Do tragedii doszło w piątek w jednej z miejscowości powiatu opoczyńskiego. W wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęło trzyletnie dziecko.
Dwadzieścia zarzutów dotyczących przekroczenia uprawnień, oszustwa, poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia pieniędzy znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
Uczniowie z Piotrkowa już wiedzą, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się dachowanie samochodu. To dzięki akcji zorganizowanej przez piotrkowski oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, która w czwartek odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym.
Do poważnego wypadku doszło w środę w warsztacie samochodowym w Wolborzu. Samochód przygniótł mężczyznę. Rannego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Podczas II wojny światowej Sulejów został zniszczony w ok. 80 - 90%, reparacje wojenne od Niemiec, o których podczas kampanii tyle mówili politycy PiS, mogłyby więc pokryć choć część strat sulejowian.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim uroczyście otwarto w czwartek wystawę o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, przygotowaną przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.