Artykuły do tagu: tor

MBP zaprasza na wykład o prasie kobiecej
W środę 19 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbędzie się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku poświęcone historii prasy kobiecej „Od Bluszcza do...”.
Wynajmujesz mieszkanie? Uważaj, komu!
Zapowiadało się zwyczajnie. Ogłoszenie w gazecie. Rodzina z dwójką dzieci. Rozmowa z potencjalnymi lokatorami i umowa sporządzona przez prawnika.
Gimnazjum w Radomsku im. Bohaterów Katynia
Gimnazjum nr 6 w Radomsku ma nowych patronów - Bohaterów Katynia.
Historia zatoczyła koło – o Ryszardzie Kaczorowskim
Aresztowany w 1940 przez NKWD, skazany na karę śmierci, zamienioną na dziesięć lat łagrów. Wywieziony na Kołymę, odzyskał wolność po podpisaniu układu Sikorski-Majski. Wstąpił do Armii Polskiej w ZSRR formowanej przez generała Andersa. Przeszedł szlak bojowy 2 Korpusu, walcząc m.in. pod Monte Cassino. Pozostał na emigracji, w lipcu 1989 roku został ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie.
Katyń – to olbrzymia strata dla narodu
70 lat temu w Katyniu zamordowano tysiące polskich oficerów. Wśród ofiar było również wielu piotrkowian.
Piotrków: Awantura o mieszkanie przy Leonarda
Skończyła się umowa, więc właściciel chciał, aby małżeństwo z trójką dziećmi opuściło mieszkanie w kamienicy przy Leonarda w Piotrkowie. Ci jednak zdecydowanie odmówili.
Za tydzień w Wolborzu w muzeum pożarnictwa otwarta zostanie interaktywna wystawa rozpoczynająca wojewódzkie obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.
W milczeniu przez kilkadziesiąt dni
Żyli w milczeniu przez kilkadziesiąt dni, przeszli obłóczyny i próby w szpitalach. Przed nimi drugi rok nowicjatu, a w nim między innymi „wędrówka o chlebie żebraczym” i pobyt w klasztorze Jezuitów w Piotrkowie. O tym, jakie wątpliwości mają młodzi duchowni...
Sulejów został doceniony za zorganizowanie we wrześniu 2009 roku V Forum Gmin Cysterskich. Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Zabytków w Warszawie przekazał gminie list gratulacyjny.
22 lipca na Armii Krajowej, Bieruta na 3 Maja, Armii Czerwonej na Jerozolimską - po zmianie systemu wiele ulic w Piotrkowie zmieniło swoje nazwy. Zniknęły też niektóre obeliski czy pomniki - symbole minionej epoki. Okazuje się jednak, że w naszym mieście są jeszcze tablice, które nawiązują do systemu komunistycznego np. w Rynku Trybunalskim czy w kamienicy na rogu Narutowicza i Sienkiewicza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat