1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa, dziś obchodzimy kolejną rocznicę upamiętniającą to wydarzenie.
Jacek Marusiński nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie. Umowa o pracę uległa automatycznemu rozwiązaniu.
Wodomierze są sprawne, a przecieku brak, mimo to lokatorzy kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 60 w Piotrkowie muszą dopłacić za wodę nawet 500 zł, jak wynika z rozliczenia za 2009 rok.
Przeszłość i teraźniejszość w stosunkach Polski i Rosji w świetle obchodów 90. rocznicy “cudu nad Wisłą” będzie tematem wykładu profesora Józefa Szaniawskiego.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawdza czy gminne fotoradary tak na prawdę służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy raczej celom biznesowym.
Piotrkowski epizod w obchodach 90-lecia bitwy warszawskiej. Zabytkowy pociąg z ochotnikami roku 1920 jadący z Chabówki do Warszawy dzisiaj o 3.30 przyjechał do Piotrkowa.
Z okazji 90. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, jednej z najbardziej znaczących dla historii Polski i Europy, organizowana jest inscenizacja “Pociąg z ochotnikami 1920”.
Dzięki monitoringowi piotrkowska policja zatrzymała mężczyznę, który po wypiciu alkoholu wsiadł do samochodu.
W byłym województwie piotrkowskim jest ok. 130 parków wpisanych do rejestru zabytków, na terenie połowy z nich znajdują się budynki - często są to zniszczone pałace i dworki.
Co może łączyć Magdalenę Zawadzką, jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorek z Piotrkowem Trybunalskim? Oczywiście film. Film wyreżyserowany przez Jerzego Passnedorfera, zatytułowany „Niedziela sprawiedliwości”. W 1965 roku Magdalena Zawadzka i Krzysztof Chamiec spędzili kilka lipcowych dni w trybunalskim grodzie, gdzie realizowali zdjęcia do wspomnianego dramatu „Niedziela sprawiedliwości”.