Artykuły do tagu: tor

Piotrków: Pierwsze wolne wybory samorządowe
21 listopada po raz kolejny w wolnych wyborach wybierzemy swoich radnych, być może poznamy również nazwisko kolejnego prezydenta miasta (ewentualna II tura – 5 grudnia). Tymczasem nasi przodkowie w II RP pierwszy raz głosowali w 1919 roku. Wówczas górą była lewica z PPS a jak będzie 91 lat później?
12 października 1943. Zapomniana rocznica
Jeszcze 21 lat temu była to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Świętowali ją przede wszystkim żołnierze Ludowego Wojska Polskiego. Dziś o 12 października 1943 roku praktycznie się nie mówi choć w historii Polski to ważna data. Z kilku względów…
Piotrków: Będzie monitoring na dworcu
Wczoraj w budynku Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, z inicjatywy komendanta insp. Gabriela Olejnika, odbyło się spotkanie w sprawie rozszerzenia zasięgu monitoringu wizyjnego o teren dworca PKP.
Słynny już obraz „Bitwy pod Grunwaldem” wykonany techniką haftu krzyżykowego można od wczoraj oglądać w bełchatowskim Oratorium przy ulicy Kościuszki.
Lotnisko w Piotrkowie: Nie chcą partyjnych happeningów
Nie milkną echa zeszłotygodniowej konferencji prasowej piotrkowskiej Lewicy. Przypomnijmy, że poseł Artur Ostrowski oraz radni J. Dziemdziora, E. Ziółkowska i B. Brylski...
Batorego: Miało być tak pięknie
Nie będzie przeszklonego basenu, ani centrum rehabilitacyjno-konferencyjnego przy Batorego 10 w Piotrkowie. Dzierżawca nieruchomości po dawnych obiektach GKS Piotrcovia wycofał się bowiem z realizacji inwestycji.
Motoryzacyjne show w Piotrkowie
Ponad 20 samochodów z Bełchatowa, Tomaszowa, Piotrkowa i Łodzi bierze udział w motoryzacyjnym show MINI OES – OBWODNICA PIOTRKÓW 2010. To już druga edycja tej motoryzacyjnej imprezy, której organizatorem jest Automobilklub Piotrkowski.
Piotrków: Jacek Marusiński nadal dyrektorem MZDiK
Jacek Marusiński jednak nadal jest formalnie dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie.
Wilgoć, smród i larwy pod żyrandolem
Ściany są czarne, spod żyrandola wychodzą stada larw, w mury wgryzają się szczury. Dzieci chorują na astmę grzybiczą, mają zmiany na skórze.
Kolejna rocznica agresji radzieckiej: Cios w plecy
Zabicie tysięcy polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach kaźni w 1940 roku to konsekwencja wydarzeń, które miały miejsce wiele miesięcy wcześniej. 17 września 1939 roku łamiąc wiele międzynarodowych konwencji i umów wojska radzieckie wkroczyły na terytorium państwa walczącego w tym czasie z hitlerowskimi Niemcami. Był to swoisty cios w plecy tyle, że wcześniej postanowiony przez dwa graniczące z Polską, mocarstwa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat