Pod biurem poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Rynku Trybunalskim doszło do symbolicznego protestu. Uczestnicy manifestacji zapalili symboliczne znicze. To reakcja na czwartkowe wydarzenia z Placu Defilad w Warszawie. Przypomnijmy, w czwartek po południu mężczyzna dokonał tam próby samospalenia.
Do końca października można głosować przez internet w ramach wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Jednak ci, którzy wolą tradycyjną, papierową kartę do głosowania, muszą się jednak pospieszyć. Lokale "wyborcze" będą czynne jeszcze tylko w piątek.
Prośba dotyczy 100-metrowego odcinka drogi, na końcu której mieszka 5 rodzin. Chodzi o odcinek ulicy Przemysłowej w Piotrkowie, który po ostatnich ulewach jest kompletnie zdewastowany.
Za trzecim razem rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki przy jeziorze Bugaj. Niebawem do kupienia kolejne dwie. Czy znajdzie się chętny?
Zwieńczeniem pierwszego dnia Trybunałów Uśmiechu trwających w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie był spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem” w wykonaniu Teatru Bagatela z Krakowa.
- Nie planujemy żadnej podwyżki, przeciwnie, chcemy podnieść kwotę wolną od podatku. Na razie skupiamy się przede wszystkim na uszczelnieniu systemu - powiedział nam wiceminister finansów, Paweł Gruza, który w czwartek gościł w Piotrkowie.
Rozdano nagrody i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych nauczycieli, wychowawców i dyrektorów placówek edukacyjnych z Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jerozolimskiej rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Słynne Rykowisko, czyli ślubowanie przyszłych leśników, odbyło się po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Ekstremalny tor przeszkód, spotkanie z katem i pasowanie przez królową lasu, Dianę - takie atrakcje czekały na uczniów pierwszych klas Technikum Leśnego.
W związku z 75. rocznicą likwidacji getta w Piotrkowie w środę w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert pieśni żydowskich. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Olga Avigail Mieleszczuk (śpiew) i Grzegorz Bożewicz (akordeon).
Nagradzany w Polsce i na świecie film Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” od 21 października jest w trasie z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatne projekcje filmów i spotkania z twórcami odbywają się tym razem w miejscowościach centralnej Polski. Swój udział zapowiedziała m.in. Anna Gorońska – charakteryzatorka. Do Rozprzy kino zawita w niedzielę 22 października.