Jak walczyć ze złodziejami? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli sklepów. Jeden z nich miał dość pytań. I filmiki z kradzieży zaczął zamieszczać w internecie.
Tomaszowscy policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię.
Strażacy apelują, aby wyposażać swoje samochody w tzw. „Karty Ratownicze Pojazdu”.
- Dziś mogę już oficjalnie potwierdzić - będę kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - informuje piotrkowianin Michał Bąkiewicz.
60 rodzin zastępczych i 44 uczniów pobierających stypendium socjalne otrzyma komputery z darmowym dostępem do Internetu. Jest jeden warunek - brak własnego sprzętu.
Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne "Fcztery" serdecznie zaprasza na wystawę pod tytułem "Nie można nie kochać….." autorstwa Tomasza Lenarczyka. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 w ,,Galeria Słonecznej” przy Wyższej Szkole Handlowej. Wystawę uświetni koncert Zespołu ,,Bez nut”.
Gminni radni przyjęli budżet na 2014 rok. O najważniejszych inwestycjach rozmawiamy z wójtem gminy Gorzkowice Alojzym Włodarczykiem.
Radomszczański urząd miasta szuka nowych sposobów na komunikowanie się z mieszkańcami. Miasto od dawna ma swój profil na Facebooku i Twitterze. Wkrótce odświeżona zostanie strona internetowa magistratu
Zamieniając w lutym 1990 roku karę śmierci na karę 25 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Trynkiewicza Sąd Najwyższy nie zastosował rewizji wyroku, jedynie uczynił zadość postanowieniem ustawy o amnestii, którą uchwalił w grudniu poprzedniego roku ówczesny Sejm kontraktowy. – (…) każdy myślał, że w ciągu tych 25 lat to on (Trynkiewicz – przyp. aut.) zdechnie w tym więzieniu… - powie po latach, w styczniu 2014 roku Stefan Niesiołowski, jeden z tych, którzy przegłosowali w 1989 roku ustawę amnestyjną, pytany o to dlaczego wtedy nie wprowadzono do polskiego prawa zapisu o dożywotnim pozbawieniu wolności…
Sąd Rejonowy w Piotrkowie, orzekając w sprawie Mariusza Trynkiewicza karę śmierci, nie znalazł okoliczności łagodzących i działania byłego nauczyciela wf-u, które doprowadziły do zabójstwa czterech nastoletnich chłopców, potraktował jako najwyższe zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. - Nikt nie ma powodu zaspakajania swojego popędu kosztem innych, a zwłaszcza niewinnych dzieci – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Marian Baliński. – (…) Sąd doszedł do wniosku, że u Mariusza Trynkiewicza dominuje w działaniu czynnik zła. (…) Mariusz Trynkiewicz działał w sposób konsekwentny i przemyślany. (…) Dlatego sąd jest zmuszony sięgnąć po karę najwyższą. Skład sędziowski uznał również, iż dokonana przez Trynkiewicza zbrodnia była mordem z lubieżności bez żadnej satanistycznej otoczki.