W Sulejowie już jakiś czas temu uruchomiono kilka toalet publicznych. Dziś jednak za potrzebą trzeba chodzić w krzaki, ponieważ toalety są (przeważnie) zamknięte. - Dlaczego?
Jednostka OSP w Sulejowie w ramach akcji ,, Myśl inaczej" Sulejów 2014 zorganizowała pokazy strażackie dla podopiecznych Stowarzyszenia Kolomotywa.
Zakończono budowę parkingu w Wolborzu przy ulicy Sportowej, powstało 53 nowych miejsc parkingowych.
W czwartek (14 sierpnia) w Piotrkowie odbędzie się kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy w ramach akcji "Wyciągamy dzieci z bramy - BAW SIĘ LATEM". Szczegóły na plakacie.
W ciągu najbliższych tygodni mają ruszyć prace na ulicy "Grota" Roweckiego w Piotrkowie.
Już w poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbędzie się spotkanie informacyjne promujące konkurs “Grant na lepszy start”, w którym młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą uzyskać dotacyjne wsparcie do 5 tysięcy złotych!
Około 90 tysięcy złotych otrzyma Górniczy Klub Sportowy “Bełchatów” S.A. od bełchatowskiego starostwa na renowację i utrzymanie terenów zieleni. Dotacja stanowi do 60 procent wartości zadania. Resztę klub dołoży z własnych środków.
“Od brzeczki do beczki” – pod takim hasłem piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej organizuje dziś zwiedzanie piotrkowskiego browaru. A w niedzielę zaprasza... do kościoła.
1 sierpnia ruszyła realizacja prozdrowotnego programu adresowanego do mieszkańców powiatu bełchatowskiego, finansowanego z budżetu samorządu powiatowego. Projekt zakłada m.in. bezpłatne badania, konsultacje i konkursy z nagrodami.
W czwartek, 7 sierpnia na placu zabaw przy Merkurym odbył się kolejny wakacyjny festyn Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.