Artykuły do tagu: ksiądz

Dzieci szukały pomocy u księdza – rodzice imprezowali
Dzieci szukały pomocy u księdza, bo nie mogły dostać się do domu. Jak się okazało rodzice w tym czasie byli na imprezie.
  Pożegnali księdza kanonika


Pracowity, uczynny, dobry i bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Tak mieszkańcy Czarnocina wspominają księdza kanonika Kazimierza Kowalskiego, który zmarł 13 stycznia.
W Bujnach ksiądz przeganiał szatana
- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.
„Decyzja o utworzeniu parafii była uzasadniona”
- Wbrew wielu opiniom decyzja o utworzeniu nowej parafii w Piotrkowie była w pełni uzasadniona - powiedział w ostatnim programie OTSM Strefy FM ks. Tomasz Bartczak, proboszcz powstałej przed czterema miesiącami parafii pw. bł. JP II.
Piotrków: Pierwsza kolęda w nowej parafii
Księża już od kilku dni odwiedzają w domach wiernych. Dla niektórych piotrkowian nowy rok oznacza wizytę księdza z nowo powstałej parafii. Zarówno jej proboszcz, jak i sami mieszkańcy chwalą się wzajemnie.
Ks. Boniecki: „Diabeł rozrywkowy jest nieszkodliwy”
Gościem Marcina Cecotki w programie „O tym się mówi” był ksiądz Adam Boniecki - były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.
Tragedia na drodze - nie żyje proboszcz z Wadlewa
Nie żyje 49-letni proboszcz parafii św Floriana w Wadlewie. Ksiądz zginął w wypadku motocyklowym.
Po 37 latach do Piotrkowa powrócił ksiądz Andrzej Chycki, aktualny proboszcz kościoła farnego pw. Świętego Jakuba.
Wspomnienie o księdzu w formie książki
„Wspomnienie o ojcu ks. Janie Wojtanie" - to tytuł książki, której prezentacja odbyła się wczoraj w Opocznie.
14.01.2010 10:48
Kolęda z przygodami
Młoda kobieta w samym szlafroku, parafianka w popłochu szukająca świecy i krzyża, mężczyzna częstujący denaturatem, ludzie ukryci w ciemnych pokojach, a także obiad składający się z ziemniaków i zsiadłego mleka, rodzinny zeszyt do modlitwy, głębokie wyznanie wiary czy modlitwy recytowane przez dzieci. Księdza, który przychodzi z wizytą duszpasterską, czekają różne niespodzianki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat