Advertisement

Artykuły do tagu: Kolęda

Przychodzi ksiądz po kolędzie... Kapłani wyruszyli do swoich parafian
W Piotrkowie księża znów ruszyli z wizytami duszpasterskimi. Kolęda od lat wzbudza bardzo wiele emocji, a my sprawdziliśmy, jak one wyglądają z perspektywy duchownego. Dlaczego będąc księdzem warto lubić psy, kiedy trzeba poczekać jak skoczy Kubacki, co czuje kapłan, gdy w drzwiach słyszy „nie” i jak to naprawdę jest z tą kolędową ofiarą?
Jak będzie wyglądała kolęda w Piotrkowie?
Tuż po świętach Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczynają się wizyty duszpasterskie popularne zwane "kolędą". W ostatnich latach, ze względu na pandemię, kolęda nie odbywała się w tradycyjnej formie. A jak będzie w tym roku?
Kolęda 2021- czy ksiądz przyjdzie do naszego domu?
Z powodu trwającej pandemii wizyty duszpasterskie, zwane kolędą, w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędą się w zmienionej formie. Ostateczną decyzję podejmą proboszczowie poszczególnych parafii.
Wizyty duszpasterskie w nowej formule
W tym roku wizyty duszpasterskie, czyli popularna kolęda nie odbędą się w tradycyjnej formie. Wszystko przez epidemię koronawirusa. O kształt tegorocznych wizyt duszpasterskich zapytaliśmy przedstawiciela Archidiecezji Łódzkiej.
Kolęduj i wygrywaj nagrody!
Przedstawiciele Katolickiej Szkoły i Przedszkola Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do udziału w "Rodzinnym konkursie kolęd i pastorałek". Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą mediów społecznościowych placówki. Na zwycięzców czekają nagrody.
06.01.2018 08:31
Uwaga, ksiądz idzie!
Wyczekiwanie, stres i niepewność, żeby tylko nie… palnąć czegoś głupiego. O czym rozmawiać? Czy zaproponować coś do jedzenia albo picia? Do tego odwieczny dylemat – ile włożyć do koperty. Sezon na kolędę duszpasterską w pełni.
Okres świąteczny to czas magiczny. Towarzyszą nam w nim nie tylko kolędy, ale także świąteczne piosenki. Dziś, na dzień przed Wigilią, skupiamy się na "Kolędzie o ludzkim zrozumieniu" w interpretacji Kasi Kołodziejczyk, artystki rodem z Piotrkowa.
Ile w kopercie dla księdza?
Sezon na kolędę duszpasterską w pełni. Do naszych drzwi pukają księża, a w związku z tym z pewnością wielu z nas zadaje sobie pytanie, ile włożyć do koperty przeznaczonej dla księdza. Czy 10 zł to za mało, a 100 to stanowczo za wiele?
18.12.2016 10:25
Kolęda pieśnią zgody
Kolęd w wyjątkowych aranżacjach można było posłuchać w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, uczestnicy rejonowych eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zorganizowanych w ramach Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”, wprowadzili wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.
30.01.2016 09:46
Kolędowali na jazzowo
Ciekawą propozycją na miniony, piątkowy wieczór okazał się koncert „Kolędy na jazzowo” przygotowany przez zespół Swing Set i Miejski Ośrodek Kultury. Jazzowe aranżacje zaskoczyły i zachwyciły publiczność.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat