Artykuły do tagu: ksiądz

Bardziej niż siebie samego
Człowiekiem, który mówił mi w czasie mojej młodości, czym jest Przykazanie "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" - był mój prefekt, katecheta z klasy maturalnej, ksiądz Tadeusz Pecolt. W 1996 roku reżyser Grzegorz Królikiewicz nakręcił film dokumentalny "Bardziej niż samego siebie".
Zmarł ksiądz Tadeusz Pecolt
W wieku 98 lat zmarł wczoraj w Łodzi ksiądz Tadeusz Pecolt. Jego praca kapłańska i działalność społeczna przez wiele lat wiązała się z Piotrkowem. Ksiądz Pecolt przez ponad 50 lat był wychowawcą kilku pokoleń młodzieży piotrkowskiej. W 1948 roku został Rektorem Kościoła Panien Dominikanek.
06.08.2007 15:12
Rozmowa z księdzem Arkadiuszem Lechowskim z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie. Od lat jest wielbicielem górskich wypraw, podczas których, jak sam mówi spotyka się z Bogiem i sobą samym. Jako osoba duchowna głęboko wierzy, że powołanie daje człowiekowi możliwość wyboru, jak chce żyć.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat