Artykuły do tagu: Pecolt

ZDiUM naprawia rondo Pecolta, ale tylko doraźnie
Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zareagowali na nasze zgłoszenie zniszczeń, jakich na rondzie Pecolta dokonują ciężarówki. Sporych rozmiarów kostka brukowa jest powyrywana, a kolejne jej kawałki wyrywają co rusz koła ciężkich samochodów.
Kierowcy ciężarówek zniszczyli rondo
Przejeżdżające przez Piotrków ciężarówki niszczą kolejne rondo. Tym razem do naprawy kwalifikuje się rondo Pecolta, na złączeniu ulic Wierzejskiej i Wolborskiej. Koła ciężkich samochodów wyrywają kostkę brukową, która w każdej chwili może uszkodzić jadące tamtędy samochody.
Upamiętnią ks. Pecolta w 10. rocznicę jego śmierci
W dziesiątą rocznicę śmierci księdza Tadeusza Pecolta Centrum idei Ku Demokracji w Piotrkowie chce upamiętnić kapłana, honorowego obywatela miasta Piotrkowa, laureata Złotej Wieży Trybunalskiej, laureata medalu "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Centrum liczy na pomoc mieszkańców, którzy posiadają pamiątki związane z księdzem Pecoltem.
Bardziej niż siebie samego
Człowiekiem, który mówił mi w czasie mojej młodości, czym jest Przykazanie "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" - był mój prefekt, katecheta z klasy maturalnej, ksiądz Tadeusz Pecolt. W 1996 roku reżyser Grzegorz Królikiewicz nakręcił film dokumentalny "Bardziej niż samego siebie".
Zmarł ksiądz Tadeusz Pecolt
W wieku 98 lat zmarł wczoraj w Łodzi ksiądz Tadeusz Pecolt. Jego praca kapłańska i działalność społeczna przez wiele lat wiązała się z Piotrkowem. Ksiądz Pecolt przez ponad 50 lat był wychowawcą kilku pokoleń młodzieży piotrkowskiej. W 1948 roku został Rektorem Kościoła Panien Dominikanek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat