Artykuły do tagu: religia

Piotrkowianka powiększyła grono dziewic konsekrowanych. To nauczycielka matematyki
34-letnia Anna z Piotrkowa dołączyła do grona dziewic konsekrowanych. Obrzęd odbył się 24 maja w kościele jezuitów w Łodzi. Jest ona pierwszą konsekrowaną dziewicą w 2024 roku.
Piotrkowski Męski Różaniec na początek czerwca
W sobotę 1 czerwca 2024 r. w Piotrkowie Trybunalskim po raz 63 odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Organizatorzy w szczególny sposób zachęcają do rodzinnego i międzypokoleniowego udziału w wydarzeniu.
Boże Ciało w Piotrkowie. Procesje ulicami miasta
Tysiące wiernych w całym Piotrkowie wyszło w czwartek na ulice miasta, aby uczcić Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało to jedyny dzień w roku, w którym Chrystus pod postacią eucharystyczną wychodzi z kościoła na ulice miast i wsi.
I Komunia Święta w piotrkowskich parafiach
Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie w kościołach odbywają się I Komunie Święte. Także w piotrkowskich parafiach dzieci przystąpiły już do tego sakramentu lub zrobią to w najbliższych dniach.
Ponad 60 uczestników majowego Męskiego Publicznego Różańca
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w sobotę przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu, które odbyło się po raz 62, udział wzięło ponad 60 mężczyzn.
Wielka Sobota prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 4 maja uroczystość Wielkiej Soboty. Rano odprawiane były liturgie. Wierni odwiedzają symboliczne Groby Pańskie, duchowni święcą pokarmy, również dojeżdżając do miejscowości, gdzie nie ma cerkwi.
Religia w odwrocie? Sprawdziliśmy, jak jest w piotrkowskich szkołach
Coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii. Ta tendencja dotyczy całego kraju w tym także województwa łódzkiego. A jak na tym tle wygląda Piotrków Trybunalski? Sprawdziliśmy to, wysyłając zapytania o zainteresowanie religią w piotrkowskich szkołach średnich.
Grudniowy Męski Różaniec kontra komercjalizacja świąt
Dziś ulicami Piotrkowa przeszedł 57. Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział około 60 mężczyzn z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.
Przedostatni w tym roku Męski Publiczny Różaniec już za nami
Już po raz 56. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział około 60 mężczyzn.
Wrześniowy Męski Różaniec ulicami Piotrkowa
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł 54. Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział 70 mężczyzn.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat