Mieszkańcy naszego miasta tłumnie ruszyli na przedświąteczne zakupy w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Wzmożony ruch dało się zauważyć m. in. na Bazarze przy ul. Dmowskiego czy w galerii Focus Mall, które odwiedził nasz fotoreporter. Więcej ludzi niż zwykle odwiedzało także groby swoich bliskich na piotrkowskich cmentarzach.
Wprowadzenie Narodowego Programu Szczepień jest w interesie ogólnospołecznym; wyszczepienie jak najszerszego grona osób, to możliwość nabycia odporności przez społeczeństwo i powrotu do normalnego funkcjonowania - mówił wiceszef Kancelarii Prezydent Paweł Mucha.
Dzięki finansowemu wsparciu samorządu gminy Grabica jednostka OSP Zaborów wzbogaciła się o nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. Auto marki Opel Movano kosztowało ponad 200 tysięcy złotych (kwota ta w całości została pokryta z budżetu Gminy) i zastąpiło w służbie ponad 30 letniego Jelcza.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie będzie realizował szczepienia na COVID-19. Realizując wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczące walki z koronawirusem, obejme zadania tzw. „szpitala węzłowego".
Nurkowie z Klubu Nurkowego U-Dive tradycyjnie spotkali się w sobotę w ramach wykonywania podwodnych ćwiczeń na zbiorniku Wapienniki koło Sulejowa.
Pod koniec listopada zakończył się remont pomieszczeń znajdujących się na I piętrze budynku Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Miejsce do spotkań znajdą tam harcerze.
Pochodząca z Piotrkowa wokalistka Anita Lipnicka zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wspólnie z amerykańską artystką Moriah Woods nagrała dwujęzyczny utwór Our Voice | Nasz Głos, który porusza ten niezwykle trudny temat.
Trzy samochody osobowe uczestniczyły w zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w piątek ok. 10:00 na Armii Krajowej w Piotrkowie. Nikomu nic się nie stało.
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim wsparli pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku w walce z koronawirusem. Oprócz środków ochrony osobistej, otrzymali oni również pulsoksymetry i testy antygenowe
Dzięki porozumieniu podpisanemu w grudniu między Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz Lasami Państwowymi kolejne platformy pod gniazda lęgowe dla rybołowów zostaną zainstalowane na słupach linii najwyższych napięć.