Właściciele zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków są zobowiązani do przechowywania dowodów opłaty za wywóz nieczystości oraz posiadania umowy z firmą asenizacyjną. Dostępny jest już plan kontroli zbiorników bezodpływowych w Gminie Moszczenica w 2025 roku.
Sulejowski magistrat opracował koncepcję rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Sulejowie, w obrębie następujących ulic: Błonie, Piotrkowska, Szkolna, Milejowska, Leśna, Wąska, Krótka, Podole, Brzozowa, Klonowa, Lipowa, Topolowa, Podwłodzimierzów, Taraszczyńska, Kopalnia Górna, Częstochowska, Cmentarna oraz Dobra Woda. Istnieje też możliwość dofinansowania zakupu przydomowych oczyszczalni ścieków w pozostałych miejscowościach.
Działający od blisko 5 lat znany punkt gastronomiczny - „Przystanek Kanapka” oraz, powstała już po ukończeniu budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego w czerwcu tego roku, restauracja „Przesiadkowo” z końcem października zostały zamknięte. Właściciel obu lokali nie zdradza co było powodem decyzji.
Brak dostępu do kanalizacji to częsty problem na terenach wiejskich i w miejscach oddalonych od głównych aglomeracji. W takich warunkach konieczne jest zastosowanie alternatywnych rozwiązań do odprowadzania ścieków, a jednym z najczęściej wybieranych i najbardziej sprawdzonych jest szambo betonowe. Choć na rynku dostępne są nowoczesne technologie, jak przydomowe oczyszczalnie ścieków czy szamba z tworzyw sztucznych, betonowe zbiorniki wciąż dominują. Dlaczego? Przedstawiamy, dlaczego warto postawić na szambo betonowe oraz jakie są jego zalety w porównaniu z innymi opcjami.
Dzięki unijnemu wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w Łódzkiem w sieci wodnokanalizacyjne Urząd Marszałkowski „wpompował” 321 milionów złotych. Skorzystała m.in. gmina Gorzkowice. Wkrótce kolejny program, tym razem z KPO na 132 mln.
W najbliższy czwartek (20 czerwca) rozpoczyna się modernizacja kanalizacji sanitarnej w ulicy Żwirki w Piotrkowie. W celu przeprowadzenia prac konieczne jest zamknięcie dla ruchu fragmentu tej drogi.
W poniedziałek, 6 lipca 2020 roku, chwilę po godz. 15, kierowcy znów mogli wjechać na remontowany od jesieni fragment ul. Wojska Polskiego, w tym rondo na “Ryneczku”. Pierwsi z nich otrzymali od prezydenta Krzysztofa Chojniaka prezenty. Mało kto zdawał sobie sprawę, że wykonano tylko jeden z wielu etapów potężnej inwestycji.
Przedstawiciele przedsiębiorstwa Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja poinformowali, że w związku z pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody "Szczekanica", w nocy z poniedziałku na wtorek (29-30.04.2024) część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego pozostanie bez wody.
Od dłuższego czasu mieszkańcy bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie skarżyli się na zalewane piwnice. Okazało się, że przyczyną awarii sieci kanalizacyjnej były korzenie drzew, które rozrastając się, uszkodziły kanalizację.
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.