Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.
Woda zdrożeje o 8%, z kolei ścieki o 13%. Podwyżką opłat zajmowali się wczoraj na wspólnym posiedzeniu członkowie Komisji Budżetu oraz Polityki Gospodarczej Rady Miasta.
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
W przyszłym roku zapłacimy więcej za wodę. Taką informację przekazał dziś na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Za każdym razem kiedy spadnie ulewny deszcz na tej ulicy w centrum miasta tworzy się wartki potok. Woda podtapia okoliczne budynki, a mieszkańcy nie nadążają z wybieraniem ze swoich lokali gromadzącej się wody. Jest jednak szansa, że już wkrótce się to zmieni i ulica Narutowicza zostanie właściwie skanalizowana.
Władze miasta przymierzają się do rozbudowy ulicy Zalesickiej. Pojawi się m.in. kanalizacja deszczowa i sanitarna. Stosowny wniosek wpłynął już do Pracowni Planowania Przestrzennego.
Mają już projekt oraz stosowne pozwolenia, a wkrótce ogłoszą przetarg na realizację zadania. Władze Moszczenicy na ostatni guzik dopięły inwestycję, jaką jest budowa kanalizacji w miejscowościach Baby i Kiełczówka. Jak podkreśla wójt Bogusław Lech, część Bab jest już skanalizowana, zatem czas na rozbudowę sieci.
Docelowo kilka miejscowości zarówno na terenie gminy Sulejów jak i gminy Rozprza miałoby możliwość odprowadzania ścieków do piotrkowskiej oczyszczalni. Wspólny projekt trzech samorządów zakłada bowiem budowę kanalizacji, na której skorzystaliby wszyscy.