Awaria kanalizacji przy Batorego. Przyczyną... korzenie drzew

Sobota, 24 lutego 202424
Od dłuższego czasu mieszkańcy bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie skarżyli się na zalewane piwnice. Okazało się, że przyczyną awarii sieci kanalizacyjnej były korzenie drzew, które rozrastając się, uszkodziły kanalizację.

Ładuję galerię...

W piątek (23.02) pracownicy piotrkowskich wodociągów i kanalizacji rozpoczęli prace, które miały pomóc w znalezieniu przyczyny zalewania piwnic umieszczonych w bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie.

Piwnice były zalewane od dłuższego czasu. Nie mogliśmy sobie z tym problemem poradzić. Ta część kanalizacji była kamerowana. Okazało się, że w 60-letnią instalację kanalizacyjną wchodziły korzenie, które ją poniszczyły. Próbowaliśmy to udrożnić różnymi sposobami. Nie udało się - mówi Jacek Sokalski, prezes PSM. - Dzięki wsparciu prezesa Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Michała Rżanka, jego służby dokopały się 5 metrów w głąb ziemi do fragmentu instalacji kanalizacyjnej. Została ona przecięta, dzięki czemu woda wyleciała. Mamy nadzieję, że ten problem zostanie już rozwiązany, a okoliczni mieszkańcy nie będą mieć w przyszłości problemu z zalewaniem piwnic - dodaje prezes PSM. 

Na czas weekendu prace naprawcze zostały wstrzymane, a miejsce awarii zostało zabezpieczone. Pracownicy piotrkowskich wodociągów i kanalizacji do pracy powrócą wraz z początkiem kolejnego tygodnia.

W poniedziałek (25.02) przyjadą służby, które będą kontynuować naprawę. Wstawią tu studzienkę, a dziura, która obecnie jest zabezpieczona, zostanie zasypana. Myślę, że we wtorek prace zakończą się. Później prawdopodobnie zostanie położony fragment asfaltu oraz część chodnika, która w czasie naprawy została uszkodzona - mówi Jacek Sokalski.

Jak zaznacza prezes PSM, woda dla mieszkańców przy Batorego powinna być dostępna. Dopiero w czasie naprawy, która zostanie kontynuowana w poniedziałek, mieszkańcy będą musieli liczyć się z przerwą w dostawie wody. 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_anna ~goœć_anna (Gość)25.02.2024 11:54

Cechą charakterystyczną pracowników tej instytucji jest to, że 1-2 pracuje reszta stoi z rękoma w kieszeni i obserwuje bacznie postępy prac. Tak działają pracownicy państwowych tworów a ich niewydajność przekłada się na wysokie koszty utrzymania.

32


oratorium ~oratorium (Gość)25.02.2024 10:11

"Dzięki wsparciu prezesa Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Michała Rżanka, jego służby dokopały się 5 metrów w głąb ziemi do fragmentu instalacji kanalizacyjnej. Została ona przecięta, dzięki czemu woda wyleciała." - wypowiedź roku!!! - bez prezesa by zeszli tylko na -3,75m ppt. to w końcu Panie prezesie woda poleciała z instalacji kanalizacyjnej czy wodociągowej, bo to subtelna różnica? "Dzięki czemu woda wyleciała": czy to znaczy że szukaliście wody i udało się znaleźć, czy korzenie spowodowały uszkodzenie, na skutek czego był wyciek? Ile można głupot powiedzieć w jednym zdaniu.....

43


Pani Prezydent!!! ~Pani Prezydent!!! (Gość)24.02.2024 18:25

Niestety, po tych komentarzach uważam, że Piotrków Trybunalski ma trochę specyficzne społeczeństwo. W dalszym ciągu widać to komunistyczne myślenie (przecież tutaj jest ten zlepek SLD-owców i Unii Pracy). Wy naprawdę uważacie, że Wam się wszystko należy, bo tak? Zobaczymy, czy Chojnacka z Maciołkiem przylecą na Wasze zawołanie i będą kamerować... chyba co najwyżej swoją głową. Potomkowie komunistów w tym mieście albo sami byli komuniści przekraczają już granice absurdu.

25


natura ~natura (Gość)24.02.2024 21:57

upomina się o swoje

20


lokomotywa ~lokomotywa (Gość)24.02.2024 11:12

A w centrum przesiadkowym co się stało, że tak kopią? Jakieś czarne rury widziałam. Tam drzew nie ma. Ktoś coś wie?

40


z blokowiska ~z blokowiska (Gość)24.02.2024 08:20

Niebywałe 60-letnia kanalizacja uległa zniszczeniu przez korzenie drzew. Zaraz ktoś wpadnie na pomysł żeby je wyciąć, ale na to żeby wymienić naprawdę starą kanalizację to już nie. Za drogi biznes.

61


Pat i mat ~Pat i mat (Gość)24.02.2024 12:55

Korzenie nagle uszkodziły kanalizację w jedną noc

22


bez jaj ~bez jaj (Gość)24.02.2024 13:25

Gdzie ZDiUM oraz PWiK? W jedną noc to się stało? Nie można było wcześniej interweniować, tylko dopiero jak się ludziom zniszczyło. Ale ważne, że dla znajomych władz miasta są stołeczki, etaciki i kasa na nagrody za kolejny rok spartaczonej roboty!. 7 IV idźmy na wybory

32


gospodarzy brak ~gospodarzy brak (Gość)24.02.2024 11:46

15-20 lat temu w Przedsiębiorstwie W-K, był wóz z kamerami, który kontrolował stan rur wod--kan od środka i usuwali przeszkody, a teraz za drogo przejrzeć stare instalacje wcześniej?

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.02.2024 08:25

Ekologia Zieloni drzewka a koszty tysiąckrotnie wyższe niż ekologiczne

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat