W gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się w czwartek (13.10.2022) ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty. I właśnie Profesorem Oświaty został Mirosław Drożdżowski, kompozytor, gitarzysta, pedagog i wokalista, który na co dzień mieszka w Wolborzu i wspiera młodzież w rozwijaniu swoich pasji w Państwowej Szkole Muzycznej w Piotrkowie.
Spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej nr 12 w Piotrkowie z władzami miasta odbyło się w środowe popołudnie. Tematem był zakrojony na dużą skalę remont placówki, który na 10 miesięcy ma wyłączyć ją z użytkowania. Krążące wśród rodziców informacje, że uczniowie przez ten czas mają uczyć się w innych placówkach, nawet w godzinach popołudniowych budziły obawy i niezadowolenie.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
Za nami jubileusz 25-lecia Technikum Hodowli Koni w Wolborzu. W związku z tym wyjątkowym świętem szkołę odwiedzili absolwenci z całej Polski oraz miłośnicy koni.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie ogłasza nabór do kabaretu "Trzeciaki", działającego w ramach Klubu Seniora OEA MOK.
Tradycyjną pieśnią "Gaudeamus igitur" Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zainaugurowała nowy rok akademicki 2022/2023. Podczas uroczystości aula, która była miejscem spotkania, wypełniła się po brzegi, a studenci byli świadkami uroczystej immatrykulacji, czy nadania stopni doktorskich.
Zmieniły się przepisy dotyczące Bonu Turystycznego. Czas na jego wykorzystanie został przedłużony. Rodzice mogą skorzystać z bonu jeszcze do końca marca 2023 roku. Jest to korzystna sytuacja dla co najmniej 36,5 tys. dzieci z naszego regionu, których rodzice do tej pory nie aktywowali jeszcze bonu.
Za nami oficjalne otwarcie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą m.in. poznać mieszkańców lasu, dowiedzieć się jakie są ich zwyczaje i nie tylko. Przede wszystkim jednak, pracownicy ośrodka niosą pomoc zwierzętom, które potrzebują opieki medycznej po wypadkach komunikacyjnych lub atakach drapieżników. O tym aspekcie działania Osady Leśnej rozmawialiśmy z weterynarz dr Dominiką Domańską, która zajmuje się w Kole rannymi zwierzętami.
Blisko 88 milionów złotych - tyle Piotrków Trybunalski miał stracić na rządowych zmianach w podatku PIT. Wyliczeń dokonał Związek Miast Polskich.
Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole oficjalnie otwarty. Choć to miejsce już od lat pomaga rannym zwierzętom i edukuje najmłodszych, to dopiero teraz możliwe było dokonanie symbolicznego przecięcia wstęgi.