Artykuły do tagu: przeprowadzka

Przeprowadzka na wieś – zalety, wady i jak ją wykonać?
Przeprowadzka z miasta na wieś to często spore wyzwanie, jednak z odpowiednią organizacją wszystko może pójść sprawnie. Życie na polskiej wsi to spokój, często niższe koszty życia niż w mieście i kontakt z naturą, którego brakuje w miejskim zgiełku. Decyzja o przeprowadzce powinna być jednak przemyślana, bo wieś, podobnie jak miasto, ma swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć, jak się przygotować i czy warto wyprowadzić się na wieś? Podpowiadamy!
Jedna szkoła, ale... aż w pięciu miejscach. Tak od ponad dwóch tygodni wygląda nowa rzeczywistość, w której musieli się odnaleźć uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12. Przeprowadzka wymuszona kompleksową modernizacją budynku szkoły, wzbudziła duże zamieszanie. Teraz, już w dużo spokojniejszej atmosferze, sprawdziliśmy, jak dzieciom i młodzieży uczy się w nowych miejscach.
Znamy datę rozpoczęcia remontu SP12
Remont budynków Szkoły Podstawowej nr 12 coraz bliżej. Prace wystartują 21 listopada i to właśnie od tego dnia uczniowie rozpoczną naukę w wyznaczonych i przygotowanych dla nich miejscach.
Umowa podpisana. Wiemy też, gdzie będą się uczyć podopieczni SP12
W piątek (21.10.2022) w Urzędzie Miasta firma Defero z Sieradza złożyła podpis pod umową na zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku. Urzędnicy podali też listę miejsc, gdzie na czas remontu budynków Szkoły Podstawowej nr 12, przeniosą się jej uczniowie i nauczyciele. To SP nr 2 i 3, ZSP nr 2 i 4 oraz budynek "B" UJK.
Wygodniej i ekonomiczniej. Starostwo już w nowym budynku [ZDJĘCIA]
Od wtorku Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego znajduje się już w nowej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 12. W tym obiekcie swoją siedzibę mają już także Zarząd Dróg Powiatowych oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tym samym Starostwo opuściło wysłużony budynek przy Al. 3 Maja.
Starostwo otworzy się w nowym budynku
Już we wtorek (18.10.2022) trzy jednostki piotrkowskiego Starostwa Powiatowego: Wydział Komunikacji, Zarząd Dróg Powiatowych oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaczną działać w nowej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 12 w Piotrkowie Trybunalskim (dawny budynek Banku BGŻ).
Będą przyjmować w nowej siedzibie
Urzędnicy pracujący w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Zarządzie Dróg Powiatowych i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie będą przyjmować interesantów w nowym miejscu. Od 18 października ich siedzibą będzie budynek przy ul. Dąbrowskiego 12, gdzie przez lata znajdował się bank.
Remont przy Wojska Polskiego 2 na finiszu. Kiedy przeprowadzka biblioteki?
Już w 2019 roku do budynku przy Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie miała przenieść się nasza Biblioteka Pedagogiczna. Tymczasem remont obiektu wciąż trwa? Jak długo jeszcze?
21.10.2019 09:00
Przeprowadzka
Czy czasem zdarza się nam sytuacja w której dostarczenie dużych gabarytów może być dla nas trudnością? Dzieje się tak często, kiedy nie posiadamy właściwego środka do przewozu. Myślimy dużo w takim momencie nad rozwiązaniem.
Do której dzielnicy Łodzi najlepiej się przeprowadzić?
Powodów przeprowadzek do Łodzi jest wiele, a u podstaw każdej leży konkretny powód. Jedni wyjeżdżają z mniejszych miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu pracy, inni już znaleźli pracę w Łodzi lub dostali się na wymarzone studia a zmiana miejsca zamieszkania jest dla nich koniecznością. Niezależnie od powodu, warto wybrać takie miejsce, w którym będziemy się czuć dobrze i komfortowo. Wszystko zależy jednak przede wszystkim od naszych oczekiwań względem nowego otoczenia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat