Advertisement

Artykuły do tagu: tytuł

Mirosław Drożdżowski z prestiżowym tytułem Profesora Oświaty
W gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się w czwartek (13.10.2022) ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty. I właśnie Profesorem Oświaty został Mirosław Drożdżowski, kompozytor, gitarzysta, pedagog i wokalista, który na co dzień mieszka w Wolborzu i wspiera młodzież w rozwijaniu swoich pasji w Państwowej Szkole Muzycznej w Piotrkowie.
Co to jest klauzula wykonalności?
Klauzula wykonalności w potocznym rozumieniu jest środkiem, który pozwala na odzyskanie wierzytelności na drodze komorniczej. To potężny oręż w ręku wierzyciela, z którego może, ale nie musi skorzystać. Czym więc jest klauzula wykonalności? I w jakiej sytuacji mamy z nią do czynienia?
BHT GRU z mistrzostwem i wicemistrzostwem Polski
W miniony weekend (14 – 15 sierpnia) w Darłowie odbyły się finały Mistrzostwa Polski w plażowej piłce ręcznej oraz całego cyklu PGNiG Summer Superligi. Szczypiornistki z Piotrkowa obroniły mistrzowski tytuł, a nasi panowie wywalczyli srebrny krążek.
Robert Grudzień Honorowym Obywatelem Wolborza
Wolbórz ma kolejnego Honorowego Obywatela. Został nim Robert Grudzień, muzyk, kompozytor i dyrektor letnich festiwali organizowanych w tym mieście. Wyróżnienie wręczono podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się 24 stycznia w Wolborskim Centrum Kultury.
Zbigniew Skrzek odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa
Grono Honorowych Obywateli Miasta Piotrkowa zasilił Zbigniew Skrzek. Piotrkowski lekarz weterynarii odebrał tytuł 10 listopada, po mszy hubertowskiej, która odbyła się w kościele oo. Bernardynów.
Będzie kolejny honorowy obywatel?
Tym razem tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przypaść ma Zenonowi Bartczakowi. Z takim wnioskiem wystąpili radni Rady Miasta - Bronisław Brylski, Ewa Ziółkowska, Jan Dziemdziora. Uchwałę w sprawie nadania tytułu byłemu dyrektorowi „Chrobrego” wezmą pod głosowanie nasi radni 28 czerwca podczas ostatniej przed wakacjami sesji.
Ojciec Ambroży honorowym obywatelem Piotrkowa
Z wnioskiem o nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego ojcu Ambrożemu (Mieczysławowi Piotrowi Wójcikowi) wystąpiło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Koło nr 3 im. Doroty Piesik przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie.
„Zasłużonego” poznamy podczas Dożynek Powiatowych
Kto w tym roku otrzyma zaszczytny tytuł "Za Zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego"? Kandydatów można zgłaszać do 7 września, a zwycięzcę poznamy podczas Dożynek Powiatowych.
Wybrali „Honorowego Obywatela Gminy Rozprza”
W środę 12 czerwca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Rozprza, podczas której podjęto uchwałę nadającą tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Rozprza” Ks. Prałatowi Wiesławowi Płomińskiemu Proboszczowi Parafii NNMP w Rozprzy.
Prezydent Komorowski wyróżnił sulejowski klasztor
Klasztor Cystersów z Sulejowa otrzymał tytuł Pomnika Historii przyznawany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sulejowskie opactwo było jednym z pięciu miejsc, jakie wyróżnił wczoraj prezydent.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat