Ostatnie dni 2021 roku przyniosły nagłe ocieplenie i opady deszczu. A jak będzie w sobotę i niedzielę?
Spółdzielnie działające na terenie Piotrkowa zapewniają, że najpóźniej w czwartek we wszystkich mieszkaniach będzie ciepło.
Według naukowców z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus, tegoroczne lato w Europie było rekordowo ciepłe. Pobito, choć nieznacznie, rekordy temperatur z 2010 i 2018 roku
Nawet o 35%, z początkiem września wzrosną ceny energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych z Piotrkowa. Bezpośrednią przyczyną podwyżki są rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez Elektrociepłownię Piotrków, które z kolei wynikają z wieloletnich zaniedbań i zapóźnienia w modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.
Nasi czytelnicy alarmują, że na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego pojawiły się ogłoszenia, z których można dowiedzieć się o wzroście ceny zakupy energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych nawet o blisko 35%. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. O sprawę zapytaliśmy Marka Krawczyńskiego, prezesa spółki Elektrociepłownia Piotrków i jak się okazuje znacznie wyższych cen ciepła mogą spodziewać się odbiorcy w całym mieście.
Piotrkowskie ciepłownictwo do końca 2022 przejdzie z węgla na gaz. Inwestycja pochłonie miliony złotych, ale jednocześnie wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. O aktualnym etapie zaplanowanej na dwa najbliższe lata inwestycji rozmawialiśmy z Markiem Krawczyński, prezesem spółki Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski.
- Nasze działania trwały dłużej niż zakładaliśmy, ponieważ po odkopaniu rur, okazało się, że to nie jedna, ale dwie wymagają naprawy - poinformowali nas robotnicy pracujący nad naprawą awarii, która pozbawiła ciepła wielu mieszkańców okolic Targowiska przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W czwartek (28.01) doszło do awarii sieci ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie Targowiska przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie - informuje Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków. Część mieszkańców miasta w piątek (29.01), będzie wobec tego musiała sobie poradzić bez ogrzewania.
Pan Waldemar 12 lat temu przeprowadził się z bloku przy ul. Norwida do kamienicy przy Garncarskiej 13. Budynek przeszedł imponującą metamorfozę, jego elewacja ozdabia piotrkowskie Podzamcze. Przy okazji zamontowano instalację centralnego ogrzewania. Miało być lepiej, wygodniej, czyściej. Na pewno jest drożej. I to – jak twierdzą lokatorzy – dwa razy drożej.
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do awarii sieci ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie bloku przy ul. Belzackiej 64 w Piotrkowie. W związku z tym od wczesnych godzin porannych wstrzymano dostawy ciepła do wszystkich obiektów zasilanych z komory ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Sikorskiego.