Artykuły do tagu: ciepła

Ceny ciepła od 1 lipca 2024 r. – dalsza ochrona
Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski Spółka z o.o. informuje, że w dniu 10 czerwca 2024r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.
Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna? Którą wybrać?
Pompa ciepła to zdecydowanie urządzenie grzewcze cieszące się obecnie największym zainteresowaniem. Jest nie tylko ekologiczne, ale również bardzo tanie w eksploatacji, co skłania wielu właścicieli domów i osoby dopiero planujące budowę do wyboru ogrzewania opartego właśnie na pompie ciepła. Co jednak jest lepsze – pompa ciepła gruntowa czy powietrzna? Które rozwiązanie wybrać?
Takie pytanie podczas konferencji prasowej zadała w czwartkowe przedpołudnie Marlena Wężyk-Głowacka. Radna zarzucała prezesowi Krawczyńskiemu m.in. kupno gazu po wysokiej cenie czy zaniechania w budowie kogeneracji.
Rura już jest, ciepło też [AKTUALIZACJA]
Po godzinie ósmej wstrzymana została dostawa ciepła do szeregu instytucji i bloków znajdujących się w rejonie osiedla Jagiellońskie. Naprawa awarii magistrali w Al. 3-go Maja trwała do popołudnia.
Pompa ciepła - ile miejsca zajmuje?
Jedną z kwestii, o którą często pytają klienci zainteresowani pompami ciepła, jest wielkość takiego urządzenia. Czy można je porównać do lodówki, czy raczej klimatyzatora? Czy pompa stoi na zewnątrz budynku, czy w środku? Czy potrzebuje specjalnego pomieszczenia, czy może „stać kątem” w rogu pokoju? Odpowiedź jest enigmatyczna: to zależy. Dowiedz się od czego i poznaj rodzaje pomp ciepła.
„Mamy dość!” Protest mieszkańców pod Urzędem Miasta [ZDJĘCIA]
Około dwóch godzin trwała manifestacja mieszkańców Piotrkowa, którzy w czwartkowe popołudnie wyszli, aby wyrazić swój sprzeciw wobec podwyżek cen ciepła w Piotrkowie.
Prezydent zabrał głos w sprawie cen ciepła
Prezydent Krzysztof Chojniak był we wtorek gościem programu "O tym się mówi" w radiu Strefa FM. Głównym tematem wywiadu był wzrostu cen ciepła w Piotrkowie. Zdradził także, czy pojawi się na proteście mieszkańców, który ma się odbyć w czwartek.
17.01.2023 15:37
Te słowa do prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka skierowała Marlena Wężyk-Głowacka. Radna wspólnie z Konradem Czyżyńskim zorganizowała we wtorkowe popołudnie konferencję prasową na temat drastycznych podwyżek cen ciepła w Piotrkowie.
Ceny ciepła. W Łasku podobnie jak w Piotrkowie...
Wracamy do drastycznych podwyżek cen ciepła , tym razem w nawiązaniu do wydarzeń w Łasku, gdzie około 200 protestujących przeciwko podwyżkom cen stawiło się pod urzędem miasta.
Podwyżka cen ciepła w Piotrkowie. Co należy wiedzieć?
Noworoczny "prezent" w postaci olbrzymiej podwyżki cen ciepła bulwersuje piotrkowian. Zarządcy nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe oraz indywidualni najemcy liczą procenty, porównują , zadają pytania… Wobec natłoku różnych, często sprzecznych informacji, coraz trudniej mieszkańcom zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat