Kilkanaście lat i prawie 150 mln kosztów - w gminie Wola Krzysztoporska dobiega końca pierwszy etap priorytetowej inwestycji gminnej. Budowa kanalizacji w gminie jest podzielona na kilka etapów, których realizacja może potrwać kilka lub nawet kilkanaście lat.
Ulica Wesoła - jedna z głównych ulic w Woli Krzysztoporskiej jest od kilkunastu dni rozkopana. Rozpoczął się pierwszy etap budowy kanalizacji gminy - najpoważniejszego zadania inwestycyjnego na przestrzeni ostatnich lat.
Piotrkowska ulica Narutowicza idzie do remontu, i to jeszcze w tym roku. Zmodernizowany zostanie 405-metrowy odcinek - od Zjazdowej do Sienkiewicza (bez skrzyżowania).
Miasto zleci kolejną analizę wariantów modernizacji piotrkowskiego ciepłownictwa.
Będzie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku wielorodzinnego przy ul. Częstochowskiej w Niechcicach.
W związku z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Wojska Polskiego i zamknięciem jej dla ruchu na odcinku od ul. Stronczyńskiego do ul. Toruńskiej, 14 listopada od godz. 8.00 do odwołania zmieniona zostanie trasa przejazdu autobusów linii 1 w kierunku Szczekanicy.
Władze Piotrkowa rozważają podłączenie systemu ciepłowniczego do elektrociepłowni Bełchatów. Miasta musiałby połączyć ponad 40-kilometrowy rurociąg.
Na terenie miasta realizowane są prace związane z rozbudową i modernizacją kanalizacji sanitarnej. Prace przeprowadzane są przy okazji remontów ulic i placów, ale również w miejscach, gdzie takich remontów się nie prowadzi. Stosowne są metody tradycyjne – ale nie tylko. Renowację kanalizacji w mieście przeprowadza się również, korzystając z nowoczesnych metod bezwykopowych, zakładając np. tzw. rękawy. Niektórzy twierdzą, że nie wszędzie jest to uzasadnione, że to marnotrawienie pieniędzy z miejskiej kasy. Podobną opinię podzielają mieszkańcy. Radny Jan Dziemdziora nie wyklucza przedstawienia sprawy na Komisji Rewizyjnej.
To nie okrutny żart. Miasto zamierza wprowadzić opłaty za zbiorowe odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do kanalizacji deszczowej. Kto i ile zapłaci?
Piotrkowski magistrat zorganizuje w najbliższym czasie cykl spotkań dla tych, którzy zamierzają się przyłączyć do miejskiej kanalizacji sanitarnej, która w związku z modernizacją oczyszczalni ścieków jest systematycznie rozbudowywana.