Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
To dobra wiadomość. Ale nim się to stanie, mieszkańców czekają pewne utrudnienia. Sporo też przed nimi obowiązków do wypełnienia. Warto się do tego przygotować.
Już za kilka miesięcy zakończy się modernizacja oczyszczalni ścieków w Piotrkowie, a co za tym idzie do użytku oddane zostaną kolejne kilometry sieci sanitarnej.
Jeszcze 6 kilometrów rur cementowo - azbestowych znajduje się w piotrkowskiej sieci wodociągowej. Jak zapewnia Michał Rżanek, prezes spółki "Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja", rury sukcesywnie są wymieniane, a przy ich normalnym użytkowaniu nie ma zagrożenia dla zdrowia.
Czy Piotrków będzie ogrzewany ciepłem wytwarzanym w Elektrowni Bełchatów?
Czy Bujny wkrótce będą wsią skanalizowaną? Wszystko wskazuje na to, że owszem.
Prawie 4 miliony złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymała gmina Wola Krzysztoporska na drugi etap budowy kanalizacji.
Ulica Pawłowska w Piotrkowie na pewno nie zostanie zmodernizowana w przyszłym roku, szanse na skanalizowanie tej ulicy w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy też są raczej iluzoryczne. - Inwestycja jest zbyt droga - mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.
Bełchatowski WOD-KAN prowadzi największą w historii samorządu inwestycję, czyli rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, o ile wygodniejsze i lepsze jest podłączenie się do miejskiej sieci kanalizacyjnej niż korzystanie z szamba. A teraz korzyść jest podwójna. Dlaczego?
Trwają prace budowlane przy realizacji zadania polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej do budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Częstochowskiej w Niechcicach.