Mieszkańcy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim wciąż starają się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z właścicielem betoniarni, który według nich nielegalnie prowadzi produkcję w pobliżu ich bloków. Podkreślają, że jego działalność uniemożliwia im spokojne życie. We wtorek (10.10.2023) zorganizowali w tej sprawie pikietę pod Urzędem Miasta.
Szkoła Podstawowa w Komornikach została uroczyście przekazana do użytku po kompleksowej przebudowie. Ze starej szkoły pozostały tylko mury, wszystkie inne elementy konstrukcyjne - stropy, dachy, infrastruktura szkoły, system ogrzewania i jej wyposażenie to już nowa inwestycja.
- Dzięki tej inwestycji ponad pięćset hektarów użytków rolnych będzie zasilane w wodę. To modelowy, pierwszy w kraju przykład na to, jak w przyszłości będziemy chcieli rozwiązać problem suszy w całej Polsce – zachwycał się planami budowy zbiornika Okoń w gminie Galewice wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
W tym roku na wsparcie inicjatyw kulturalnych piotrkowskich stowarzyszeń przeznaczono z kasy miejskiej 119 tysięcy złotych, czyli o 48 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Na jakie pomysły organizacji pozarządowych rozdysponował pieniądze Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego?
Trwają prace budowlane związane z utworzenie dostępnego Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i Gminy w Rozprzy. Ich celem jest przebudowa części pomieszczeń biurowych na parterze budynku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
200 tysięcy złotych z budżetu miasta przeznaczonych zostanie na remonty w siedmiu zabytkowych kościołach na terenie Piotrkowa. Pieniądze wspomogą prace konserwatorskie m.in. figury św. Antoniego na terenie klasztoru oo. Bernardynów czy ołtarza bocznego w kościele oo. Jezuitów.
Aktywność zawodowa stwarza człowiekowi warunki do osiągnięcia odpowiedniego poziomu życia, a jednocześnie zapobiega wykluczeniu ekonomicznemu i społecznemu. Jednak co zrobić, żeby była jeszcze lepsza? Polubić profil Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi na Facebooku albo śledzić stronę www.funduszeUE.wup.lodz.pl
Transformacja energetyczna, to temat, który powraca - także w naszym regionie - niczym bumerang, z całkiem dużą częstotliwością. Samorządy z naszego regionu mogą współtworzyć ten proces. Na ten cel można zresztą pozyskać pieniądze. Pewne zainteresowanie tematem jest, choć władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego chcą, by było większe.
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.