Advertisement

Szkoła w Komornikach po komleksowym remoncie

Region Sobota, 30 września 20237
Szkoła Podstawowa w Komornikach została uroczyście przekazana do użytku po kompleksowej przebudowie. Ze starej szkoły pozostały tylko mury, wszystkie inne elementy konstrukcyjne - stropy, dachy, infrastruktura szkoły, system ogrzewania i jej wyposażenie to już nowa inwestycja.

Ładuję galerię...

Uroczystość rozpoczęła się zwiedzaniem budynku. O odnowionej szkole oraz o jej historii opowiedziała zebranym dyrektorka szkoły. Stary budynek powstał w 1938 roku, później był jeszcze rozbudowywany przez lokalną społeczność. Teraz doczekał się generalnego remontu i nowoczesnego wyposażenia.

Dziś po rocznej kompleksowej przebudowie ta szkoła to nowoczesna placówka, wyposażona w multimedialny, obsługujący najnowszą technologię sprzęt, pięknie umeblowana, z nowoczesnym węzłem sanitarnym, stołówką, pięknym ogrodem i parkingiem. Szkoła ma ekologiczne, energooszczędne ogrzewanie pompą ciepła zasilaną panelami fotowoltaicznymi. Obecnie to szkoła na miarę XXI wieku, to także centrum życia społecznego naszej lokalnej społeczności - powiedziała dyrektorka SP w Komornikach Dorota Gieszcz.

O udanej inwestycji mówił również gospodarz miasta i gminy Wolbórz.

Bardzo się cieszę, że mogę Państwa powitać na naszym święcie związanym z zakończoną przebudową szkoły. Dziękuje lokalnej społeczności i zespołowi pracowników szkoły oraz wszystkim, którzy uwierzyli, że możemy kompleksowo przebudować i wyposażyć kolejną, już trzecią szkołę w Gminie Wolbórz. To nasz wspólny sukces - podsumował burmistrz Andrzej Jaros.

Jednym z elementów wydarzenia było poświęcenie placówki przez ks. proboszcza Tomasza Owczarka. Uroczystość uświetniły występy Orkiestry Dętej OSP Żarnowica oraz najmłodszych uczniów szkoły. Po ich występie na scenie pojawili się goście, składający gratulacje i dzielący się wrażeniami z oprowadzania po wyremontowanych szkolnych klasach.


Wśród gości przybyłych na uroczystość w Komornikach byli parlamentarzyści: Małgorzata Janowska, Antoni Macierewicz, Grzegorz Wojciechowski i Grzegorz Lorek. Stronę rządową reprezentował wicewojewoda łódzki Jarosław Brózda. W uroczystym spotkaniu wzięli udział wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba z radną Sejmiku Wojewódzkiego Ewą Wendrowską i Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer. Powiat piotrkowski reprezentowali radni Elżbieta Ościk, Michał Szymański i Krzysztof Kondaszewski. Licznie przybyli radni miejscy Wolborza na czele z przewodniczącym Zbigniewem Klewinem. Był także Roman Miksa, wójt Gminy Czarnocin oraz dyrektorzy pozostałych gminnych szkół, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy.


Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach kosztowała 9.716.074,88 złotych, z czego 5.000.000,00 złotych stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 500,000,00 zł pochodziło z rezerwy celowej budżetu państwa.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dig ~Dig (Gość)01.10.2023 21:40

Ile razy szkołę można otwierać ? Kiedy skończył się remont. Przecież widać że to kampania i otwierają któryś raz z rzędu. A burmistrz na terenach nieprywatnych pozwala na banery PIS a przed szkołą to już skandal.

00


go?ć_koziol ~go?ć_koziol (Gość)30.09.2023 17:14

Pani Wendrowska czy to ta która procesy sądowe w Piotrkowie ustalała?

10


tryjrtj ~tryjrtj (Gość)30.09.2023 23:09

a co z tymi 300 tysiami co zostalo?za 10 baniek to 2 nowe powinni postawic.

10


Rencista ~Rencista (Gość)30.09.2023 21:08

Dzięki moim podatkom

20


dobra zmiana ~dobra zmiana (Gość)30.09.2023 16:15

Scenariusz podobny do tego z czasów minionych, tylko przedstawicieli władzy rządowej i samorządowej jakby nieco więcej.

51


amok amok ~amok amok (Gość)30.09.2023 11:35

Od tego cyrku przedwyborczego robi się niedobrze. Najbardziej 'zasłużony' poseł ziemi piotrkowskiej to chyba przez jakieś 3 tyg. nie wraca to warśawki, bo ma tu wikt i opierunek. Więcej zyskuje od tego miasta i powiatu,niż odwrotnie.

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat