W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Sieczka w gminie Aleksandrów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
W piotrkowskim Słoneczku znów można się kąpać. Tymczasowy zakaz został odwołany po kolejnych badaniach przeprowadzonych przez sanepid. Przypomnijmy, w środę 31 lipca kąpielisko została zamknięte z powodu przekroczonej dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli.
Sanepid ostrzega! Chociaż liczba zatruć dopalaczami w Polsce maleje, substancje te nadal są groźne. W walce z nimi pomogłyby unijne regulacje, ale... takich nie ma. Polska jest jednym z państw, które wypowiedziały dopalaczom wojnę. W ostatnich latach około połowa nowych narkotyków została wykryta właśnie w naszym kraju. - Problemem jest to, że na terenie Unii nie ma jednolitych przepisów wymierzonych w dopalacze - mówi rzecznik głównego inspektoratu sanitarnego Jan Bondar.
Woda w piotrkowskim Słoneczku nie nadaje się do kąpieli. Sanepid przeprowadził badania laboratoryjne, które wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli. W związku z tym został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli.
Weszli do domu, pobili gospodarza, żądali pieniędzy. Do rozboju doszło 14 lipca na terenie posesji w gminie Aleksandrów. Sprawcom – 17- i 29-latkowi grozi do 12 lat więzienia.
W tym roku w naszym regionie na boreliozę zachorowało już 15 osób - 9 w powiecie i 6 w samym Piotrkowie. Ta poważna choroba najczęściej przenoszona jest przez kleszcze. Pamiętajmy, aby po leśnych spacerach zawsze sprawdzić czy na naszym ciele nie pozostał pajęczak. Im szybciej go usuniemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania.
Dzięki pieniądzom pochodzącym z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi jednostki ochotniczych straży pożarnych z Gorzkowic i Dąbrowy nad Czarną będą mogły w najbliższym czasie jeszcze skuteczniej chronić mieszkańców regionu przed zagrożeniami. Oba zastępy planują zakup nowych wozów bojowych.
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.
W czwartek wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk oraz wójtowie z Gorzkowic Alojzy Włodarczyk i Łęk Szlacheckich Piotr Łączny podpisali z przedstawicielami rejonowego WOPR w Piotrkowie porozumienie dotyczące wynajmu patroli wodnych na obszarze zbiornika Cieszanowice. Pamiętajmy jednak, że woda zarówno w Zalewie Cieszanowickim, jak i Sulejowskim nie jest przebadana, a więc kąpiemy się tam na własną odpowiedzialność.
Według leśników to może być najczarniejszy - pod względem liczby pożarów - rok od 1992. Tylko w samym czerwcu wybuchło ponad tysiąc pożarów. Problem ten odczuwają również mieszkańcy gminy Aleksandrów, gdzie prawie 1/3 powierzchni stanowią lasy.